Vizier op volleybal

Eredivisie heren

Het aantal teams in de Eredivisie bij de heren is met ingang van het seizoen 2017 – 2018 via een versterkte degradatieregeling in het voorafgaande seizoen terug gebracht naar tien ploegen. Na het reguliere seizoen wordt er in kampioens- en degradatiepoule een ‘nacompetitie’ gespeeld, zoals we dat ook bij de dames kennen. De bovenste zes spelen voor een plaatsje in de play – offs, de beste twee plaatsen zich daarvoor, de onderste drie spelen voor handhaving, het Talent Team doet dan niet meer mee.

Handhaving was er na het seizoen 2016 – 2017 voor: Abiant Lycurgus – Groningen ( Kampioen en Bekerwinnaar) , Seesing Personeel Orion – Doetinchem, Draisma Dynamo – Apeldoorn, Inter Rijswijk – Rijswijk, SV Land Taurus – Houten, Vallei Volleybal Prins – Ede, Advisie / SSS – Barneveld, Coniche Topvolleybal Zwolle – Zwolle, Talent Team Papendal. Naar de Eredivisie promoveerde: Zaanstad – Zaandam.

De selecties voor 2017 – 2018 zijn als volgt samengesteld, hiaten worden voor competitiebegin nog aangevuld.

Abiant Lycurgus – Groningen, hoofdcoach Arjan Taaij. <>

Carlos Mora Sabaté (sv), Sam Gortzak (sv), Wytze Kooistra (diagonaal), Stijn van Schie (diagonaal), Auke van der Kamp (p/l), Trifon Lapkov (p/l), Frits van Gestel (p/l), Pascal Hoogstra (p/l), Erik Mattson (libero), Daan Nijeboer (libero), Sander Scheper (mid), Niels de Vries (mid), Dennis Borst (mid) en Hossein Ghanbari (mid).

Seesing Personeel Orion – Doetinchem, hoofdcoach Redbad Strikwerda

Ryan Anselma (mid), Dik Heusinkveld (mid), Stijn Held (sv), Colin Zuijdgeest (p/l), Joris Marcelis (dia), Erik van der Schaaf (p/l), Pim Kamps (p/l), Freek de Weijer (sv), Twan Wiltenburg (mid), Rob Jorna (libero) en Tom Buijs (p/l).

Draisma Dynamo – Apeldoorn, hoofdcoach Bas Hellinga. <>

Bart van Garderen (sv), Hugo van Garderen (sv), Nico Manenschijn (diagonaal), Michiel van Dorsten (diagonaal), Wessel Blom (p/l), Mats Kruiswijk (p/l),  Isak Helland – Hansen (p/l), Dustin Bontrop (libero), Wessel Anker (mid), Renzo Verschuren (mid), Josh Edwards (mid).

Inter Rijswijk – Rijswijk, hoofdcoach Willy Steenbakkers.

Jorn Lorsheid (p/l), Michiel Voorst (mid), Sander Groos (mid), Joost Groen (p/l), Timo Gras (p/l), Ward Boehlee (dia), Yannick van Harskamp (sv), Noud Doornheim (p/l), Jannes van der Ham (mid), Daan Haanappel (sv), Roy Haanappel (libero), Lennart Huijbers (libero), Harm Houwink (mid), Bram de Winter (sv), Johan Verhees (dia) en Ricardo Termoshuizen (p/l).

SV Land Taurus – Houten, hoofdcoach Erik Gras. <>

Bert Sturkenboom (sv), Flor Polinder (sv), Dylan Boerefijn (diagonaal), Jelle van Jaarsveld (diagonaal), Tom van den Boogaard (p/l), Martijn de Haan (p/l), Hans van Westrienen (p/l), Jesse Terhorst (p/l), Mats Bleeker (libero), Jorad de Vries (mid) en Thijs Bouwman (mid).

Vallei Volleybal Prins – Ede, hoofdcoach Ivo Martinovic.

Dick Kottink (sv), Jesse Kling (sv), Sander Heithuis (p/l), Joris Zwanenburg (p/l), Felix Meuer (dia), Peter Ogink (p/l), Timo Vos (mid), Chris Ogink (mid), Mario Wijsman (mid) en Steven Ottevanger (libero).

Advisie / SSS – Barneveld, hoofdcoach Willem Held. <>

Michel van de Beek (sv),  Nick Beckers (p/l), Arjan Roeloefs (p/l), Freek Michel (p/l/diagonaal), Jasper Rietman (libero), Dwin Brouwer (mid), Raygid Isenia (mid), Bram Langevoort (), Niek Bakker () en Josia Veenvliet ()

Coniche Topvolleybal Zwolle – Zwolle, trainer / speler is Thijs van Noorden.

Barry Torn (sv), Tobias Edskes (libero), Jan Willem het Lam (mid), Jelle Hilarius (dia), Jonas Mulder (p/l), Thijs van Noorden (speler, trainer), Ruben Kerkhof (p/l), Daniël Reinders (mid), Hugo Noomen (mid), Thomas Botter (mid) en Reinold Schoonhoven (p/l).

Talent Team Papendal, hoofdcoach Claudio Gewehr.

Gijs van Solkema (sv), Noah van Dam (sv), David Bes (mid), Cas Abraham (p/l), Luuc van den Ent (mid), Max van Werden (p/l), Michiel Ahyl (p/l), Bennie Tuinstra (dia), Ivar de Waard (dia), Fabian Plak (mid), Pascal Hoogstra (p/l), Rik van Solkema (dia) en Daan van Streutker (dia).

Zaanstad – Zaandam, hoofdcoach