Vizier op volleybal

 

Eerste competitieverlies Reflexdames

Stoere foto van de Reflex dames

Zaterdag gingen de dames van Reflex op bezoek bij Olhaco in Hoogeveen. Beide teams stonden hoog op de ranglijst in de tweede Divisie A, dus het beloofde een spannende wedstrijd te worden. Het ambitieuze Reflex had het aan zichzelf te wijten dat de wedstrijd uiteindelijk met 3-2 verloren ging.

Reflex begon de wedstrijd matig. Er werden veel persoonlijke fouten gemaakt, waardoor Olhaco al snel op een ruime 14-5 voorsprong kwam. Door een goede servereeks van Rozemarijn Blaauw en de sterke blokkering, kon Reflex toch weer terugkomen tot een stand van 17-17. Maar gasten konden de thuisploeg uiteindelijk niet de baas worden. De eerste set ging met 25-21 naar Olhaco.

In de tweede en derde set had de thuisploeg geen schijn van kans. Reflex scoorde punt na punt.Het team liet goed, afwisselend spel zien en mede door de sterke blokkering stond Olhaco volledig onder druk. Reflex won beide sets afgetekend (11-25 en 19-25). In de vierde set draaide kantelde de krachtsverhoudingen weer. Reflex maakte fout op fout en kreeg vooral de goede serve van Olhaco niet onder controle. Het slechte spel van de dames zorgde ervoor dat de vierde set naar Olhaco ging.

Beide teams konden zich nu gaan opmaken voor de beslissende vijfde set. Daarin keek Reflex gelijk tegen een 0-2 achterstand aan en met nog een bijzondere waarschuwing van de scheidsrechter aan het team van Reflex kwam er nóg een punt voor Olhaco bij. Die achterstand konden de Kamper volleybalsters niet meer goedmaken en zo werd deze laatste set met 15-10 verloren.

Reflex, dat dit jaar voluit gaat voor het kampioenschap staat nu op een gedeelde tweede plek, met twee punten achterstand op Sneek3.  Volgende week spelen de dames een driekamp in eigen huis voor de tweede bekerronde. Reflex speelt om 12.00 en 16.00 uur. De volgende competitiewedstrijd is 27 oktober om 17.00 uur in Kampen.

(wedstrijdverslag van Pascal Jacobs, Reflex Kampen)