CSE / VC Zwolle … … … Herbstmeister!
“In de reeks topwedstrijden, die de meiden uit Zwolle de laatste periode van dit jaar moeten afwerken, stond gisteren Pharmafilter US tegenover CSE VC Zwolle. Met zes punten voorsprong op de nummer twee in de Topdivisie King Software hebben de Zwolse vrouwen aan één punt genoeg om als koploper het nieuwe jaar in te gaan. Maar met de bekerwedstrijd tegen Springendal Set-Up ’65 in het vooruitzicht zal men nu geen steken willen laten vallen.
Het werd een wedstrijd met twee gezichten. In het Landstede Sportcentrum werd het na een enerverende wedstrijd 3-2 voor de thuisploeg. CSE VC Zwolle bleef hierdoor voor de 39e keer ongeslagen in de reguliere competitie. “Dit legt een ongelofelijke druk op het team.” zo weet Ferry de Jong te vertellen, “Iedereen heeft het over de reeks ongeslagen wedstrijden, dat zijn er inmiddels 39 in de competitie. Het moment komt steeds dichterbij dat je gaat verliezen, en dat had vandaag zomaar gekund. Amsterdam is gewoon een heel goede ploeg! Er zitten een paar heel goede volleybalsters in”.
In de wedstrijd waren de vrouwen uit Zwolle vooral in de 2e set even de weg kwijt. Na winst in de eerste set (25-16), wist Pharmafilter US met veel servicedruk de verdediging van CSE / VC Zwolle bij vlagen te overspelen. Vanaf de stand 7-7 liep het team van coach Monique Wismeijer in no – time naar een 25-9 winst. Ferry de Jong over deze fase: “Op een gegeven moment hadden we veel servicedruk en dan kun de boel ontregelen aan de overkant. Als je dat niet voor elkaar krijgt, en dat gebeurde op een gegeven moment in de 2e set, dan heb je een probleem, dan moet je op een andere manier aan de bak”.
De derde set was bijna een kopie van de tweede, met het verschil dat het dit keer CSE / VC Zwolle was die het spel bepaalde. Vooral spelverdeelster Eveline Stevens gaf in de derde set gas en binnen de kortste keren stond er een stand van 6-0 op het scorebord. Pharmafilter US kwam deze klap in de derde set niet meer te boven. Zwolle coach Ferry de Jong: “De sterkte, de kracht van ons team is dat we gelijk volle bak kunnen spelen met direct scorende ballen. We moeten geen rallyvolleybal spelen want dan kan iedereen met ons mee. Als je dan een goede spelverdeelster aan de andere kant hebt staan die op tempo kan spelen dan krijg je het gewoon heel moeilijk”. Zwolle haalde met degelijk spel in deze set de winst binnen met 25-12.
Pharmafilter US wist zich echter weer goed te hervinden en in een spannende 4e set wist de Amsterdammers een barrage af te dwingen, met de wetenschap in ieder geval een punt mee naar huis te nemen. Ferry de Jong: “Op bepaalde momenten stonden we echt onder druk, Brecht Gijsbertsen van Amsterdam heeft een ongelofelijk lastige bal. Daarnaast werd er ontzettend geschermd en dan komt zo’n bal binnen een split second op je bordje en dan moet je maar weer kunnen passen”.
In de 5e set werd Monique Wismeijer al snel tot een time-out gedwongen (2-0). Zwolle liep naar een 3-0 voorsprong, maar Pharmafilter US wist weer het eigen ritme te vinden en maakte er een echte wedstrijd van waarbij bij beide teams regelmatig een kleine voorsprong wisten te nemen. Tegen het eind van deze vijfde set leek het er even op dat de gasten de Zwolse dames de eerste nederlaag sinds tijden gingen bezorgen (12-13) maar Anouk van Wijk wist het tij op tijd te keren voor CSE / VC Zwolle (15-13).
Een moeizame overwinning voor de debutant in de Topdivisie, maar ook die tellen!
(Verslag en foto van Chris Overkleeft)
**Via Twitter ( @VizierOpVolley) en Facebook ( www.facebook.com/gerhard.heerink.1 ) informeren we u direct na plaatsing van de artikelen. Volg ons daar!
**Steun VoV met een vrijwillige donatie van € 1,00 per maand. Op IBAN nummer NL 47 RABO 0108 3290 03 t.n.v. Bureau Arghent o.v.v. VoV. Alvast bedankt.