Sudosa-Desto start met 0-4 winst in 2015
“Afgelopen zaterdag was de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft. We mochten meteen hard aan de bak, want Rivo Rijssen uit is altijd lastig. Na een korte peptalk en een paar tactische tips van coach Mark Afman konden we beginnen aan de warming-up, deze was zeker nodig want het was binnen in de hal niet veel warmer dan buiten.
De eerste set zaten we nog met ons hoofd bij de winterstop, we begonnen heel erg slap en speelden nog niet eens op 50% van ons eigen niveau. We keken deze set verschillende keren tegen een achterstand aan. Het was een moeizame set die zelfs boven de twintig nog spannend werd. Gelukkig wonnen we deze set uiteindelijk met 23-25.
De tweede set kende een iets beter begin, maar we speelden nog steeds niet op ons eigen niveau. We stonden wel een paar keer voor, maar deze voorsprong werd ook net zo makkelijk weer weggegeven. Op setpoint voor ons en 23 punten voor Rivo scoorde Cindy Zandstra met een tactische bal het laatste punt. Wederom 23-25 winst dus.
De derde set werd het toch wel eens tijd om op ons eigen niveau te gaan spelen. Gelukkig leek iedereen beter bij de les te zijn dan de eerste twee sets. Vooral Iris Reinders was aanvallend niet te stoppen. Waar in de eerste en tweede set onze serve-druk niet heel hoog was, kregen we de passlijn van Rivo in de derde set iets meer onder druk. Dit was dan ook te zien aan de setstand: 25-15 voor ons.
De laatste en vierde set was misschien wel de belangrijkste. Deze bonuspunten zijn van groot belang wanneer je als doel hebt kampioen te worden. Om de voorsprong op onze achtervolgers op z’n minst gelijk te houden moesten we deze set winnen. We begonnen de set meteen met een voorsprong, mede dankzij een goede serveserie van Magrietha Top. De hele set werd ontspannen en goed gespeeld waardoor we een ruime voorsprong opbouwden en deze niet meer weggaven. Anike van Oosterom gooide er aan het eind van de set nog een mooie serve-serie tegenaan waardoor we deze set uiteindelijk vrij gemakkelijk met 13-25 wonnen.
4-0 winst en dus konden we met de volle buit weer richting Assen vertrekken. Een zeer goede uitslag, hierdoor blijven wij koploper met een verschil van 7 punten op de nummer 2.
Aanstaande donderdag spelen we alweer de volgende wedstrijd, dit keer voor een ticket naar de halve finale van de Nationale beker. We spelen thuis in de Timp om 20.00 tegen het eerste damesteam van Oskam Taurus. Zaterdag 17 januari zullen we om 19.00 aantreden voor de volgende competitiewedstrijd tegen Captains***Kangeroe uit Hardenberg. Hopelijk tot donderdag én zaterdag!
(Wedstrijdverslag van Kirsten Kuipers, foto studiorl.nl)
VoV is misschien wel de meest actuele volleybal website van Nederland
Volg ons op Twitter of Facebook via
@VizierOpVolley of https://www.facebook.com/gerhard.heerink1