Vizier op volleybal

 

Yarden-Havoc verovert 2e plek

Yarden-Havoc heeft een geweldig seizoen in de B – League kunnen bekronen met het behalen van de 2e plek op de ranglijst. In de laatste wedstrijd van het zo succesvol verlopen seizoen werd door een 3-0 overwinning op Veracles het zilver behaald. Na Heutink – Pollux is Yarden – Havoc de op één na hoogst geplaatste volleybalploeg in Twente.

Voorafgaand aan de laatste speelronde stond de Yarden ploeg op een mooie derde plek. Weliswaar in punten gelijk met concurrent Set – Up ‘65 uit Ootmarsum maar met een net iets lager setquotiënt. Havoc speelde zelf thuis tegen middenmoter Veracles (6) uit Groningen en Set-Up ‘65 moest in Amstelveen tegen het dit seizoen zo geplaagde TVC2 (5) aantreden.

Yarden-Havoc startte moeizaam tegen de Groningse studentenformatie. Veel servefouten en weinig beleving. Veracles had de gehele set zo’n vier punten voorsprong . De thuisploeg nam bij 18-21 het initiatief over.  Door een aantal goede serveer- en blokkeeracties kwam het team van het trainersduo Loman / Wahl eindelijk voor. Veracles werd hier wat nerveus van en maakte op het beslissende moment een paar fouten waardoor de set met 25-23 in Haaksbergen bleef.

Het verzet van de Groene Groningers was hierdoor meteen totaal gebroken.  Yarden – Havoc daarentegen speelde vrijuit en kon alle speelsters speeltijd geven. Het niveau  leed hier niet onder. Vanaf de serve lijn werd er vrolijk op los geknald. De passlijn van Veracles was de weg volledig kwijt. Oppermachtig werd de 2de set met 25-18 gewonnen. 

De 3de set  was een formaliteit na de eerste drie punten voor Veracles. Toen de Yarden speelsters even duidelijk bij de les waren geroepen kon het machtsvertoon verder gaan. Goede serve series, mooie blokkeeracties, knetterende aanvallen, alles lukte. De drie afscheid nemende speelsters aan  Havoc zijde konden spelend hun actieve volleybalcarrière beëindigen.  De set was overduidelijk met 25-14 voor de thuisploeg.  Bianca Mensink, Kamila Bugajska en Sanne Siebers kregen de bloemen, de tranen en de bedankjes. Zij gaan het wat rustiger aan doen  met volleybal vanwege blessures, werk, studie en privé beslommeringen.  

Het goede nieuws kwam een uurtje later in de kantine van sporthal de Els. TVC2 won in Amstelveen met 3-2 van Set-Up ’65 en zo was de 2de plek in de B – League definitief voor Yarden – Havoc. Een puike prestatie en de kroon op een geweldig seizoen. Onnodig te zeggen dat het nog lang onrustig in sporthal de Els en omstreken bleef.

Yarden – Havoc neemt nu een weekje rust om vervolgens na de Paasdagen de training te hervatten en met de voorbereiding op het nieuwe seizoen te beginnen.

Dick Loman: “We hebben het seizoen in stijl afgesloten zaterdagmiddag. We kwamen moeizaam op gang. Er was in de 1ste set  weinig beleving, weinig strijd, geen servedruk en  te veel servefouten. We stonden zelfs rond de twintig nog achter. Maar zoals wel vaker dit seizoen kwamen we vanaf dat moment los. De serves knalden met de nodige variatie in de pass lijn van Veracles en net op tijd werd de set binnengehaald.”

“Vanaf dat moment waren we heer en meester en was het bij de Groningsen helemaal klaar. We hebben ze compleet overklast / weggeveegd met prima serves en veel plezier en beleving. Via 25-18 en 25-14 een 3-0 winst! Een mooi seizoenseinde in de Els. Dat werd later nog mooier toen we de uitslag vanuit Amstelveen hoorden. Mooi de 2de plek definitief in handen. De bekroning op een uitstekend seizoen. Gepaste trots aan Havoc zijde.”