Lycurgus wint afgetekend in Zwolle
Abiant Lycurgus heeft de uitwedstrijd tegen Landstede Volley met ruime cijfers gewonnen. Via de setstanden 21-25, 22-25 en 16-25 werd het 0-3.
Met in de basis de drie buitenlanders Felicissimo (diagonaal), Klein (midden) en Wiens (passer-loper) kon trainer coach Ronald Zoodsma eindelijk beschikken over een complete selectie. Afgelopen vrijdag verkregen de drie hun fel begeerde spelerslicentie nadat eindelijk aan alle formaliteiten was voldaan. De aanwezigheid van de Braziliaan en de beide Amerikanen had direct resultaat, want Lycurgus was drie sets lang de bovenliggende partij in Zwolle. Samen met O’Malley (spelverdeler), Fabian Dosset(midden), Andringa (passer-loper) en Birza (libero) werd de klus opvallend gemakkelijk geklaard. Eigenlijk kwam Lycurgus geen moment in de problemen tegen Landstede.
De Groningers produceerden met de serve zoveel druk dat de Zwolse passing maar moeizaam verliep. Maar van doorslaggevende betekenis was in feite het goed functionerende blok en het uitstekende verdedigende werk van Lycurgus. Zeker in de derde set werd zo ongeveer elke bal van de vloer gehouden.
Zoodsma ’s rechterhand Gerard Smit sprak na afloop van een makkelijke overwinning: “We hadden liefst 13 kill blocks. Dat zegt genoeg over onze blokkracht vandaag. En verdedigend speelden we een ijzersterke wedstrijd. Ook al maakten we in de eerste twee sets nog wel teveel onnodige fouten in ons spel, we hebben toch redelijk makkelijk gewonnen. Bovendien moest Landstede steeds meer forceren in de loop van de wedstrijd. Gevolg was dat zij nog meer fouten gingen maken”.
Bij Abiant Lycurgus bleef Frank Lubberts de hele wedstrijd aan de kant. De jonge spelverdeler kon afgelopen week niet trainen door irritatie aan de kniepees.
(bron: website Abiant Lycurgus)