Compaen maakt burgemeestersvrienden
VoV, 17-11-2025, 5:50 uur. Compaen heeft zaterdagavond vrienden gemaakt bij de burgemeesters van Oostzaan en Blaricum. Marvin Polak en Barbara de Reijke zagen dat de volleybalploeg een keurige overwinning op Volley Tilburg behaalde. Naast elkaar zittend op de tribune kon hij genieten van de sportieve trots van zijn dorp en zij van haar uitblinkende zoon Timme.
Zij delen daarmee de liefde voor Compaen, maar tot een gemeentelijke samenwerking zal het niet komen. Er ligt immers bijna 40 kilometer tussen beide plaatsen. Vooral in Oostzaan treuren ze er over dat het niet zal lukken; Met de pet in de hand staat de plaats bij de Watering om in het herindelingsproces in de gunst van Zaanstad te komen. In Blaricum, waar een op de vier inwoners miljonair is, is de bedelstaf niet te vinden.
Met de zege van 3-1 herstelde Compaen zich van het verloren duel met Spaarnestad. De vierde vierpunter betekent dat de zeerovers na vijf wedstrijden al de helft van het aantal overwinningen van het gehele vorig seizoen kaapten. Na de vijfde viersetter in successie verblijven zij netjes in de schaduw van het oppermachtige Pegasus Nijmegen.
Het was in 2017 dat Compaen voor het laatst Volley Tilburg klopte. Hierna begon de opmars van de Brabanders, uitmondend in het amateurkampioenschap van Nederland in 2023. Er kwam daarna verversing van de ploeg en daarmee werd het er uiteraard niet beter op. Met het stoppen van een aantal spelers leek het team zelfs plaats te moeten maken in de Topdivisie, maar er staat nu toch weer een formatie die het elk team lastig kan maken.
Voor Compaen had het zaterdagavond zelfs nog mooier kunnen worden. Bij een voorsprong van 3-0 in sets en een stand van 24-23 waren de Oostzaners nog maar één smash, blok of ace verwijderd van de maximale winst. Verspeelden ze vorige week vier setpoints, dit keer bleef de schade beperkt tot een gemiste buitenkans (24-26).
Het was dus net niet en dat is wel een puntje van aandacht. De absolute focus om te excelleren is er niet altijd. Zo gingen er ook zaterdag na een time-out van de tegenstander weer te vaak opslagen in het net of buiten de lijnen. Die scherpte was er ook niet voortdurend in de rally- en servicepass, waardoor spelverdeler Nikita Artamonov zijn midden blokkeerders niet of niet zuiver kon aanspelen.
In de wedstrijd moest het daarmee vooral van het sloopwerk aan de buitenkanten komen. Diagonaal Ivar de Waard was daarbij dan met zijn kanonskogels misschien niet de Verschrikkelijke, maar voor de tegenstander zeker wel angstaanjagend. Met negentien aanvalspunten en een rendement van bijna vijftig procent speelde hij de beste wedstrijd van het seizoen. Milan Muijs haalt deze competitie dergelijke percentage wekelijks en was nu een plaag voor Volley Tilburg.
De Waard belandde in Oostzaan via zijn vriend Artamonov, een kameraadschap die dateert uit hun gezamenlijke tijd in Jong Oranje. Luttele kilo’s zwaarder dan toen blijkt de klik ook binnen de lijnen van het volleybalveld nog steeds te bestaan. Een rally vormde daarvoor het beste bewijs. Er was een sprongset-up – de spelverdeler was zaterdag weer goed voor vijf geslaagde tweeslagen – en de diagonaal kon de bal daarna frank en vrij in het vijandelijke veld dreunen.
Compaen zegevierde in de sets met 25-22 en twee keer 25-20. De Oostzaners hopen dat zaterdag de hoge parkeerrekening in Amsterdam gecompenseerd wordt met een overwinning bij US Amsterdam.
gh @ VoV, verslag door Marcel Vermeulen, foto Tjerk Laan Fotografie, diagonaal Ivar de Waard (9)





