Vizier op volleybal

 

Kalinko H1 wint in Helmond met 0-4 van Polaris

VoV, 23-11-2025. 17:45 uur. Kalinko Heren 1 was opnieuw te sterk voor een tegenstander in poule C van de Eerste Divisie. Dit keer in Helmond tegen VC Polaris Heren 1.

Na een reis van ruim twee uur van Scheveningen naar Helmond kwamen de mannen aan in de kleine, oude sporthal van Polaris. Aan de tafels in de kantine stonden salades, pannenkoeken en diverse broodjes klaar — precies wat de spelers nodig hadden, want het was inmiddels al 18:00 uur.

De heren begonnen rustig aan hun warming-up, zeker omdat de wedstrijd een half uur later dan gepland zou starten.

De coach stuurde de volgende basis het veld in: Durk als spelverdeler, Jeroen op dia, Mika en Dima als passer-lopers, Patrick en Daan op midden en Dennis als libero.

Set 1: Vanaf het begin was de intentie van de bezoekers duidelijk: een snelle voorsprong van 1-4. Polaris bleef echter goed in de buurt en scoorde vooral via hun middenman, die veel ballen kreeg en goed afmaakte. Kalinko had moeite om hem af te stoppen, maar de verdediging wist de situaties steeds beter onder controle te krijgen. Bij 7-13 pakte de coach van Polaris een time-out, wat licht effect had: 10-13.

Kalinko bleef echter strijden en liet het gat niet kleiner worden — sterker nog, het werd groter. Met sterke aanvallen van de dia en passer-lopers, en uitstekende invalbeurten van Marijn met zijn sterke service, trok Kalinko de set overtuigend naar zich toe: 18-25.

Set 2: Die begon compleet anders. Polaris nam direct het initiatief en dwong coach Gerard tot een vroege time-out bij 4-0. Direct daarna kwam Daron het veld in voor Daan op midden. Kalinko vocht zich terug, maar bleef lang achter de feiten aanlopen. De sterke blokkering van de thuisploeg zorgde ervoor dat de ballen moeilijk op de vloer kwamen.

Pas bij 11-11 kwam Kalinko voor het eerst langszij. Maar op 14-11 moest de tweede time-out alweer vroeg worden ingezet. Het werd een set van twee keer keihard terug knokken. Bij 20-20 kwam Kalinko eindelijk weer gelijk en nam vervolgens de leiding: 21-22 en 21-23.

Polaris gaf echter niet op en draaide de stand om naar setpoint: 24-23. Maar de Scheveningers vochten als leeuwen. Ze pakten hun side-out en met twee prachtige floatservices van Dima maakten de bezoekers het af: 24-26.

Set 3: Met de spanning van set 2 van zich af, speelde Kalinko rustiger en meer gecontroleerd. Tot 7-7 ging het gelijk op, maar daarna begon Kalinko langzaam het verschil te maken. Bij 12-16 was er een stabiele voorsprong van vier punten. De middenaanvallers kregen meer ruimte en vooral Patrick excelleerde — later terecht uitgeroepen tot Man of the Match.

Opnieuw zorgde Marijn met een scherpe en lastige service voor extra druk. Kalinko speelde de set volwassen uit: 20-25, en daarmee was de wedstrijdwinst al binnen.

Set 4: De bekende ‘bonusset’ — altijd lastig. Polaris wilde absoluut niet zonder setwinst blijven en had niets meer te verliezen. Een sterke start van de thuisploeg dwong Kalinko tot een vroege time-out bij 6-3. De mannen uit Scheveningen moesten opnieuw lang knokken om niet achter de feiten aan te blijven lopen. Polaris vocht voor een erepunt, en dat was te zien: lange rally’s, onmogelijke reddingen en een publiek dat op het punt stond het veld in te springen.

Maar ook de zeven meegereisde supporters van Kalinko lieten zich luid horen. Bij 19-19 kwam Kalinko eindelijk langszij. De slotfase was bloedstollend. Bij 22-24 kreeg Kalinko twee matchpoints, maar Polaris vocht terug naar 24-24 en pakte zelfs setpoint: 25-24. Kalinko hield echter het hoofd koel, pakte de side-out en Daron serveerde met twee solide floatservices de wedstrijd uit: 25-27.

Een totale overwinning én dominantie — niet alleen vandaag, maar ook in de competitie.

Kalinko blijft ongeslagen in poule C en leidt met vier punten voorsprong op nummer twee Skunk, dat ook met 4-0 won, maar wel één wedstrijd meer heeft gespeeld.

Een wedstrijd vol spanning, prachtige momenten en echte volleybalthriller-energie. Het thuispubliek werd getrakteerd op een topduel.

Coach Gerard, assistent en manager Nidal beleefden een emotionele én zeer smaakvolle overwinning. Gelukkig werd de lange terugreis naar Scheveningen daarna probleemloos doorstaan.

Volgende week speelt Kalinko uit tegen Gemini-Kangoeroes in Voorschoten — gelukkig dit keer een stuk dichter bij huis.

gh @ VoV, verslag van Nidal Al Qaq, Kalinko. foto Hannelaure Verlinden