Sudosa klopt VV Utrecht, teams voor A- en B-poule bekend
VoV, 15-01-2026. 21:36 uur. De doordeweekse wedstrijden in de Eredivisie dames hebben duidelijk gemaakt dat Sliedrecht Sport de ongeslagen status in de lastige uitwedstrijd bij Apollo 8 heeft behouden en dat Activia net als Peelpush en VC Sneek een vervolg van het seizoen in de A-poule kunnen vergeten.
Ook VV Utrecht kan in het nog resterende deel van het seizoen niet meer voor de Top 4 in aanmerking komen. Dat laatste werd vanavond duidelijk bij het duel in Assen tussen Sudosa en de ploeg uit de Domstad. VV Utrecht verloor met 3-0 via de setstanden 25-18, 25-21 en 25-19.
In de eerste set ging Sudosa met Iris Reinders aan serve na 4-4 de stand snel de goede kant op. Bij 8-4 ging VV Utrecht de time out in, kwam terug naar 9-7 maar verloor na een serie van vier Sudosa punten de aansluiting (13-8). De tweede time out van VV Utrecht volgde op 16-10, vier Utrecht punten op rij naar 16-14 dwongen Sudosa de time out in. Na de pauze scoorde VV Utrecht de aansluitende treffer (16-15) en de gelijkmaker (16-16). Sudosa zat duidelijk even in een mindere fase, maar met Eline Mosselaar aan serve werd de voorsprong teruggepakt (22-16), waarna de set op setpoint bij 24-18 met een Utrechtse foutserve werd beslist (25-18).
In set twee nam Sudosa vlot een handvol punten voorsprong (7-2) en ondanks een score van Aysha Meering (7-4) en dankzij o.a. een ace van Iris Reinders bleef de marge ruim bij 13-6, waarop VVU de time out inging. Sudosa liep uit naar 18-11, twee aces van Carlijn Radstake brachten de marge naar vier punten bij 19-15. De ingevallen Jiska Bakker serveerde na 21-16 ook twee aces voor de 21-18 tussenstand, time out Sudosa. Dione de Haan sloeg Sudosa naar 23-17, waarna de tweede time out van Utrecht volgde. Faye Albertoe zette met de 25-21 de 2-0 in sets op het scorebord.
In de derde set zette Kirsten Wessels Sudosa op 4-1 voor, VV Utrecht kwam terug naar 4-4, maar ging bij 8-4 naar de zijlijn voor advies. Op de side out bleef Sudosa een voorsprong van drie punten bij 13-10 en 15-12 in stand houden, de ace voor 16-12 dwong VV Utrecht de time out in. Sudosa bleef ruim aan de leiding (20-15, 22-17) en met 25-19 pakten ze de 3-0 zege en daarmee de tweede plaats op de ranglijst.
Na de drie doordeweekse wedstrijden is de stand nu:
- 1> Sliedrecht Sport 12-33
- 2> Sudosa 12-25
- 3> Apollo 13-23
- 4> SV Dynamo 13-21
- 5> Activia 13-15
- 6> VV Utrecht 12-14
- 7> VC Sneek 12-11
- 8> Peelpush 12-8
Door de nederlaag van VV Utrecht hebben ze geen kans meer om zich voor de top 4 te plaatsen. En daarmee is de A- en B-poule definitief. Alleen de onderlinge stand kan nog wijziging ondergaan via de nog te spelen duels.
Apollo 8, SV Dynamo en Activia spelen dit weekend hun laatste duel van het seizoen. Op dinsdag 20 januari speelt Sudosa nog vs. VC Sneek en op een nog nader vast te stellen datum staan VV Utrecht en Sliedrecht Sport tegenover elkaar.
Voor aanstaand weekend staan op het programma:
- Za 17-01, Activia vs. Sudosa
- Za 17-01, VC Sneek vs. VV Utrecht
- Za 17-01, Sliedrecht Sport vs. SV Dynamo.
- Zo 18-01, Apollo 8 vs. Peelpush
Wij informeren u hoe e.e.a. afloopt.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto FB Sudosa door Erwin Pranger.





