MVP-titel voor Laure Jansen van Evreux
VoV, 09-02-2026. 14:43 uur. In de Franse Eredivisie wonnen drie van de vier damesteams met Nederlandse speelsters in de selectie afgelopen weekend. Alleen de ploeg van Fleur Savelkoel en Romy Brokking leed een nederlaag.
Evreux van Laure Jansen wist thuis met 3-2 van Terville Florange te winnen. De 3-1 winst glipte net door de vingers toen de tegenstander de vierde set met 23-25 voor zich besliste. Daarna was Evreux in de tiebreak met 15-9 de duidelijk betere ploeg. In de eigen score had Evreux 18 punten meer. Van de 89 eigen punten maakte Laure Jansen er 23, waarmee ze de topscorer van de partij werd. En vanwege haar prestatie tot MVP werd gekozen.
Ook Nancy van Laura de Zwart speelde een vijfsetter. Bij Cannes won haar ploeg via 11-15 in de vijfde set nadat ze met 21-25 in de vierde de tiebreak hadden afgedwongen. Laura de Zwart had geen acties achter haar naam op het matchreport.
Paris van Tessa Polder won thuis met 3-0 van Le Cannet. De eerste en de laatste set kreeg Le Cannet 19 punten mee, daartussen was het met 26-24 een tikkeltje spannender. Tessa Polder scoorde 10 keer.
Béziers nam bij Marcq en Baroeul van Fleur Savelkoel en Romy Brokking een 0-3 zege mee. De eerste set was met 16-25 ruim in hun voordeel, daarna werden de sets met nipt verschil beslist. Met 23-25 en 25-27 trok de thuisploeg twee keer net aan het kortste eind. Fleur Savelkoel scoorde 7 keer, libero Romy Brokking had geen acties achter haar naam.
Mulhouse is na 18 wedstrijden met 50 punten de koploper. Nancy staat tweede met 44 punten en Paris is derde met 42 punten. Evreux is de nummer tien (16 punten), Marcq en Baroeul de nummer twaalf met 11 punten. Laatste staat France Avenir met 0 punten na 18 wedstrijden.
Bij de mannen werd voorafgaand aan het weekend al gespeeld door Sète en Nice. Zie daarvoor de VoV weekend Top 10. Toulouse won voor 2.050 toeschouwers met 3-1 van Chaumont De 0-1 maakten ze met 25-18, 25-20 en 25-21 ongedaan. Twan Wiltenburg maakte 3 punten voor Chaumont.
Paris van Tom Kops leed bij Poitiers een 3-0 nederlaag via 25-19, 25-18 en nogmaals 25-19. Koops begon in de eerste set in de basis, vanaf de tweede had hij invalbeurten. Hij scoorde 1 keer.
Na 20 wedstrijden is Tours met 51 punten eerste. Sète is zevende (29), Nice achtste (29), Paris twaalfde (19), Chaumont dertiende (19) en Ajaccio veertiende en laatste (16). Met tussen haakjes het aantal punten.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto FB Laure Jansen.





