Vizier op volleybal

  

Sliedrecht weer te sterk voor Apollo 8, derbywinst Peelpush

VoV, 01-03-2026. 17:31 uur. In de A-poule van de Eredivisie dames stond vanmiddag de topper tussen Apollo 8 en Sliedrecht Sport op het programma. Vorige ontmoetingen tussen beide teams eindigden dit seizoen in vijfsetters, steeds met winst v oor Sliedrecht Sport. Vanmiddag had de ploeg van trainer/ coach Daniel van Helden maar drie sets nodig om de baas te blijven over de ploeg van Jeffrey Scharbaai. Via 28-30, 23-25 en 22-25 ging de 0-3 zege en dus ook alle punten mee naar Sliedrecht.

De eerste twee sets kenden spannende ontknopingen. In de openingsset kon Apollo een 13-17 achterstand (na 11-9 voor en 12-14 achter) nog ongedaan maken bij 17-17 en liepen de teams in de score gelijk op tot 20-20. Sliedrecht pakte een beslissend voordeel bij 21-23, maar Apollo 8 kwam bij 24-23 als eerste op setpoint. Dat bleef onbenut en ook de setpoints van Sliedrecht Sport die volgden tot aan 27-28 werden niet verzilverd. Op 28-29 was het wel raak en dus 0-1 voor de bezoekers.

In set twee in de eindfase eenzelfde beeld, Sliedrecht had een 14-19 voorsprong genomen na tussenstanden met 3-6, 5-9 en 11-15. Vooral in het begin speelde Apollo 8 slordig en gaf een aantal punten weg via technische en aanvallende fouten en ook een foutieve opslag. Met Emily Silderhuis aan serve kwam Apollo 8 van 15-19 terug naar 19-19 en kon via de side out ook bij 20-20 de gelijke stand op de borden zetten.

Sliedrecht scoorde via een ‘blok uit’ bal, Apollo ging de time out in maar kwam daarna met 20-23 achter. Setpoint was er op 21-24, waarna Apollo de spanning terugbracht (23-24), voor Sliedrecht het teken de time out in te gaan. Dat loonde, met een foutserve werd het daarna 23-25 en 0-2.

In de derde set domineerde Sliedrecht Sport het spelbeeld vanaf het begin binnen de lijnen. Ze namen vlot afstand (1-4, 4-8) en bouwden het verschil via scores van Nikki van der Veen en Evie van Kerkvoorde verder uit naar 7-14. Apollo wilde wel wat terugdoen en knokte hard, maar slaagde er niet in de wedstrijd een ander aangezicht te geven. Sliedrecht liep uit naar 11-19, waarop Apollo voor de tweede keer de time out inging.

Een paar aanvallende fouten van de bezoekers brachten de stand op 15-21, bij 17-22 ging Sliedrecht naar de kantlijn, Apollo kreeg matchpoint tegen op 19-24 waarop Sliedrecht nog een keer een pauze nam. De volgende lange rally eindigde in een uitbal door Sliedrecht Sport (22-24), daarna was het wel raak en ging de set met 22-25 naar de bezoekers.

Evie van Kerkvoorde werd met 19 punten de topscorer, Jorieke Bodde maakte de meeste punten bij Apollo 8 (13).

De stand in de A-poule is nu: 1> Sliedrecht Sport 4-11. 2> Apollo 4-8. 3> Sudosa 4-7. 4> SV Dynamo 4-4. Met nog 2 wedstrijden te gaan is nog niet beslist welke teams rechtstreeks nar de halve finale gaan (bovenste twee) en welke twee teams de kwartfinale moeten gaan spelen.

De B-Poule:

VC Sneek had gisteren een belangrijke 0-3 zege behaald bij VV Utrecht waardoor zowel Activia als Peelpush ook in de race bleven voor de belangrijke tweede plaats.

Peelpush vs. Activia: De eerste set ging na 10-10, 13-16 en 17-21 met 21-25 naar Activia, de tweede was met 25-23 voor Peelpush nadat ze een 21-22 achterstand ongedaan hadden gemaakt. De derde set pakte Peelpush met 25-20, waarmee ze dus op 2-1 in sets kwamen. Peelpush stond in de vierde set met 25-22 opnieuw aan de winnende kant van de score. Dus 3-1 en de volle buit voor de thuisploeg.

De stand in de B-poule is nu: 1> VC Sneek 4-13. 2> Peelpush 5-7. 3> VV Utrecht 5-7. 4> Activia 4-6. Met nog 2 wedstrijden te gaan is nog niet beslist welke teams naar de kwartfinale (bovenste twee) gaan en voor welke twee het seizoen erop zit.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto Sliedrecht Sport.