ZVH Dames1 behoudt kans op P/D-wedstrijden
VoV, 29-03-2026. 18:11 uur. De Zevenhuizense dames van Villa Dorrestein speelden zaterdag de laatste reguliere competitiewedstrijd in eigen huis Swanla tegen de nummer laatst van de Tweede Divisie het team van VC WIK Groot Ammers. Gezien de stand op de ranglijst moest Zevenhuizen tot een goed resultaat komen. Dit gebeurde ook, maar het werd een spannende strijd die Villa Dorrestein uiteindelijk won via de setstanden 25-12, 25-23, 25-23 en 25-19 en zo vijf punten binnenhaalde.
Trainer/coach Lesley Remerink met assistent Julia Zwinkels kon weer beschikken over de gehele selectie. De volgende basis kwam binnen de lijnen: Demi van Es op de spelverdeling, Luca Hessing en Larissa Lustig aan de buitenkant, Tara van Zijl en Eden Wensveen op het midden, Mariëlle Gerritsen op de diagonaal en libero Femke Huizenga.
De dames van Villa Dorrestein namen vanaf het begin gelijk het initiatief en na 6-6 een voorsprong te nemen via de aanvallen van Tara van Zijl en Luca Hessing en VC WIK nam bij 12-8 hun eerste time-out. Nadat Eden Wensveen aan de opslaglijn kwam en met een sterke service de gasten het danig moeilijk maakte stoomde Villa Dorrestein op naar de tweede time-out van VC WIK bij 18-11. Dit hielp niet en bij de service van Demi van Es werd het gat groter en deze stopt bij 22-12. Coach Lesley Remerink bracht bij deze stand Vera Bruggeman binnen de lijnen voor Mariëlle Gerritsen, Uiteindelijk kon Luca Hessing deze set met 25-12 afsluiten.
Met dezelfde opstelling traden de Zevenhuizense dames aan in de tweede set na een voorzichtig begin kregen de gastdames een ander spelend team tegenover zich. Met een sterke service werd de druk op de Zevenhuizense verdediging gezet en kwamen de beide libero’s Femke Huizenga en Dorothée Kamerman afwisselend binnen de lijnen. Bij 4-6 nam Hannah Slings de middenpositie van Tara van Zijl over. Langzaam kwam Zevenhuizen terug door de aanvallen van Mariëlle Gerritsen en Eden Wensveen bij 11-11 was de gelijke stand bereikt.
Na een sterk blok van VC WIK nam Zevenhuizen bij 11-12 een time-out om de dames weer op het goede spoor te krijgen. Via de service van Demi van Es lukte dat. Toch bleef VC WIK sterk spelen en kon aanvallend sterk scoren. Bij 15-18 kwam Tara van Zijl weer binnen de lijnen en na sterke acties van Larissa Lustig kwam de thuisploeg dichterbij en nam VC WIK bij 18-19 hun eerste time-out en vrij snel daarna volgde een dubbele wissel aan hun kant. Zij konden de stand weer in hun voordeel krijgen en bij 19-21 kwam Izzy van Spengen in het veld voor Larissa Lustig. Door een sterke blokkering en aanval nam Zevenhuizen een 22-21 voorsprong, de tweede time-out voor VC WIK had geen effect en Izzy van Spengen kon deze set met 25-23 in het voordeel van Villa Dorrestein eindigen.
Voor de derde set bleven Demi van Es en Larissa Lustig aan de kant en kwamen Izzy van Spengen en Marlies Nobel binnen de lijnen. Door een opstellingsfout bij VC WIK voerde de coach gelijk bij 0-0 een wissel uit. Dit maakte het verschil en de gasten konden weer het heft in handen nemen en een lichte voorsprong pakken. Bij 3-7 nam Vera Bruggeman het stokje weer over van Mariëlle Gerritsen. Zevenhuizen kon via een sterke service en aanval van Izzy van Spengen maar de gasten bleven met een sterke verdediging en aanval scoren.
Bij 11-13 nam coach Lesley Remerink haar eerste time-out. Luca Hessing wist de serve terug te halen en kwamen de beide ploegen weer op gelijke hoogte en bij 17-17 nam VC WIK hun eerste time-out. Na sterke acties van Eden Wensveen, aanvallend en blokkerend kwam Villa Dorrestein op voorsprong, 20-17. Hierna volgde in deze eindfase een spannende strijd, waarbij het vele publiek getrakteerd werd op mooie en lange rally’s. Uiteindelijk wisten de Zevenhuizense dames deze set binnen te halen met 25-23.
In de vierde set bleef Vera Bruggeman staan en nu hielden de beide teams elkaar goed in evenwicht. Aanvallend kon Luca Hessing na de eerste time-out van Zevenhuizen de achterstand om te buigen en zorgde ervoor dat VC WIK bij 18-16 een time-out moest nemen. Nadat het blok van Eden Wensveen en aanval Villa Dorrestein op 20-17 bracht, werd bij 20-17 een wissel van spelverdeling uitgevoerd en kwam Demi van Es in het veld voor Marlies Nobel. Met de service bleef Zevenhuizen de gasten onder druk te zetten.
Bij 22-17 volgde aan de Zevenhuizense kant een publiekswissel en nam Mariëlle Gerritsen het stokje over van Tara van Zijl, die volgend seizoen niet meer bij de selectie zal spelen. Zevenhuizen bleven op het juiste spoor zitten en bij 23-18 volgde de tweede publiekswissel en werd Demi van Es vervangen en ook zij zal volgend seizoen niet meer bij de selectie zijn. De dames van Villa Dorrestein wisten deze set af te sluiten bij 25-19.
Door deze 4-0 overwinning kon Villa Dorrestein vijf punten bijschrijven aan hun conto en doordat medekandidaat voor de PD-wedstrijd Taurus maar vier punten kon winnen, staan de Zevenhuizense dames met één punt meer dan Taurus op de tweede plaats. Voor de Zevenhuizense dames zal de laatste competitiewedstrijd de doorslag moeten geven voor deelname aan de promotiewedstrijden. Zaterdag 11 april om 18.00 uur spelen de dames van Villa Dorrestein in Rotterdam tegen het team van Volley Zuid.
gh @ VoV, verslag en foto van Steef van Duin, ZVH.





