Vizier op volleybal

  

Zitvolleybaldames TeamNL op weg naar de GNL

VoV, 13-05-2026. 11:43 uur. De TeamNL zitvolleybaldames reizen vandaag (13 mei) naar Leipzig voor deelname aan de Golden Nations League. Tijdens dit internationale paravolleybaltoernooi komen de zes sterkste Europese damesteams in actie en zijn punten te verdienen voor de Europese ranking van ParaVolley Europe.

Op de huidige Europese ranking staat Nederland op de vijfde plaats, achter Italië, Oekraïne, Slovenië en Duitsland. Frankrijk bezet momenteel de zesde positie. In Leipzig is Italië de favoriet voor het goud. De Italiaanse vrouwen veroverden in 2025 de Europese titel door alle wedstrijden met 3-0 te winnen. In de poulefase en in de finale verloor TeamNL van Italië. Bovendien wonnen de Italiaanse dames in 2022, 2023 en 2024 de GNL.

Outsider is Oekraïne, dat vorig jaar het toernooi won, nadat het in 2021 en 2023 het brons had behaald. Duitsland hoopt het thuisvoordeel te kunnen benutten om voor de eerste keer de GNL te winnen. In de afgelopen jaren veroverde Duitsland het zilver (2024) en twee keer het brons (2022 en 2025). Slovenië gaat ook op jacht naar hun eerste titel. Zij waren in 2022 dicht bij het goud, maar verloren de finale van Italië.

Frankrijk is de nieuwkomer. De Franse dames promoveerden vorig jaar van de Silver Nations League naar de Golden Nations League. Nederland eindigde vorig jaar als vijfde op de GNL.

Voor TeamNL is het toernooi in Leipzig weer een kans om zich te meten met de Europese top en de aansluiting met de top vier verder te verkleinen. Op het Europees kampioenschap in 2025 behaalden de Nederlandse vrouwen verrassend een tweede plaats.

De sportieve doelstelling voor het Nederlandse team in Leipzig is helder: een plaats bij de eerste vier en het liefst een medaille. Daarmee wil TeamNL niet alleen een sterk resultaat neerzetten, maar ook een stap zetten in de ontwikkeling.

In Leipzig wacht TeamNL een pittig programma. De zes deelnemende landen spelen tegen elkaar, waarna de eindstand wordt opgemaakt.

Het programma van Nederland

Vrijdag 15 mei: 11.00 uur – Nederland – Slovenië en 16.00 uur – Italië – Nederland

Zaterdag 16 mei: 13.00 uur – Duitsland – Nederland en 18.00 uur – Oekraïne – Nederland

Zondag 17 mei: 09.00 uur – Nederland – Frankrijk

Alle wedstrijden van de Golden Nations League zijn live te volgen via het officiële YouTube-kanaal van ParaVolley Europe: https://www.youtube.com/@ParaVolleyEuropeLive

Het wedstrijdschema, uitslagen en standen zijn te zien op de website van Paravolley Europe: https://tournaments.paravolley.eu/gnl26-w

De selectie van TeamNL

2 Renske de Haan, 4 Roos Broers, 6 Marit Holleeder, 7 Paula List-Talman, 8 Sanne Dubbelink, 9 Emma Duiveman McEwan, 10 Wietske van Halteren-Terpstra, 11 Sanne Westenberg, 12 Anne Raben en 14 Dorien van de Staaij-Doorn

Staf: Hong Zhao (bondscoach), Jo Rullens (assistent-coach), Sharon Olsman (videoanalist), Sven Vos (fysiotherapeut), Theo van de Bosch (mental coach) en Chantal van Wamel (teammanager)

gh @ VoV, bron Jo Rullens. Archieffoto.