Vizier op volleybal

  

Update beachvolleybal afgelopen week en weekend

VoV, 08-06-2026. 11:05 uur. Het beachduo Sonneville/ Radstake behaalde bij het Future toernooi in Krakau de vierde plaats. Na het bereiken van de laatste vier ging zowel de strijd in de halve finale als het duel om het brons verloren.

De duo’s Noa Sonneville/ Esmee Radstake en Tess Spaansen/ Trijntje Veerbeek kwamen in dezelfde poule uit. Beide tweetallen wonnen hun eerste partij en tegen elkaar waren Spaansen/ Veerbeek met 2-0 (13, 11) de sterkste. Zij plaatsen zich met die zege voor de laatste acht, waar ze na een verloren kwartfinale tegen een Tsjechisch duo als vijfde eindigden.

Sonneville/ Radstake gingen naar de tussenronde. Tegen Finland werd met 2-0 gewonnen en daarna was er in de kwartfinale een zege in drie sets (15-12 in de tiebreak). In de halve finale was een duo uit Litouwen nipt te sterk voor het NL-duo. Er werd met 23-21 en 21-19 verloren. De strijd om het brons werd in het voordeel van een Tsjechisch duo beslist. Met 21-14 en 21-18 verwezen ze Sonneville/ Radstake naar de vierde plaats.

Eredivisie Beach in Nijmegen: In Nijmegen ging de gouden medaille bij de dames naar Floor Hogenhout/ Nigella Negenman.

Na winst in de kwartfinale (2-0) tegen van Vegten/ de Groot werd er in de halve finale met 2-1 van Bak/ Gras gewonnen. In de strijd om het goud werden twee sets met 21-19 afgesloten in hun voordeel tegen Luini/ Stok. Het brons was voor het duo Bak/ Gras

Bij de mannen was het goud voor de favorieten Matthew Immers/ Ruben Penninga. Tot aan de finale had dit duo eigenlijk weinig tegenstand gehad. Dat veranderede in de finale toen van Hal/ van Werkhoven aan de andere kant van het net stonden. Met 19-21 kwamen van Hal en partner met 0-1 voor, de 21-12 die daarop volgde maakte de tiebreak noodzakelijk. Met een nipte 15-13 ging de winst en het goud daarna naar Immers/ Penninga. De bronzen medaille was voor Bruins Slot/ Zijl, die de kleine finale met 2-0 wonnen.

Queen & King of the Court in Hamburg: In Hamburg, waar zeven landgenoten aan de start verschenen haalde geen enkele Nederlandse beachvolleyballer de finale.

Bij de mannen was voor Mees Sengers/ Sam van der Loo en voor Steven van de Velde/ Yorick de Groot de halve finale het eindstation. Bij de dames overleefden Wies Bekhuis/ Desy Poiesz de groepsfase niet, Brecht Piersma en de Duitse Kim van de Velde strandden in de halve finale.

Het Amerikaanse duo Newberry/ Simo werd Queen of the Court, bij de mannen was de hoogste podiumplaats en de King of the Court titel voor het Letse duo Martins Plavins/ Kristians Fokerots.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto FIVB.