Future-goud voor drie NL-duo’s in Europa, brons bij WK Beach U18
VoV, 13-07-2026. 07:10 uur. Nederlandse beachduo’s haalden de halve finales bij Future toernooien in drie Europese landen. Sengers/ van der Loo in Zweden, Luini/ Essink in Roemenië en in België Bekhuis/Piersma en Negenman/ Hogenhout. En die plaatsen kregen op zondag een gouden en bronzen vervolg.
In Zweden ging de weg naar de halve finale voor Sengers/ van der Loo langs Tsjechische en Zweedse duo’s. In de halve finale was opnieuw een Zweeds duo de tegenstander. Via het winnen van de tiebreak (15-13) gingen ze naar de finale. Opnieuw was een Zweeds duo de tegenstander. Het lukte de Nederlanders bijna om in twee sets het goud te pakken, maar na 21-16 en 24-26 was de derde set met 15-13 alsnog goed voor de hoogste podiumplaats.
(Zie ook het separaat geplaatste artikel over de winst van de gouden plak)
Anfiloff/ Maurice werden in de Round of 12 uitgeschakeld
In Roemenië gingen Luini/ Essink via poulewinst naar de kwartfinale, waarin met 2-1 van een Israëlisch duo wonnen. In de halve finale was een Slowaaks duo de te kloppen tegenstander. Er werd met 2-0 gewonnen en in de finale stond een Spaans duo aan de andere kant van het net. Spanning volop bij de big points van de eerste set (22-20), daarna pakte het NL-duo met 21-17 de gouden plak.
In België wisten Bekhuis/ Piersma via een 2-0 zege in de kwartfinale naar de halve finale te gaan en Negenman/ Hogenhout slaagden daar ook op dezelfde wijze in.
In de halve finale was er een moeizame 2-1 zege tegen Finland, de finale tegen Oostenrijk beslisten Negenman/ Hogenhout in twee sets. Via de duidelijke setstanden 21-15 en 21-17 werd het goud binnengehaald.
Bekhuis/ Piersma verloren de halve finale van Oostenrijk. Setstanden 21-11, 13-21 en 12-16. In de ‘kleine finale’ tegen Finland werd met 2-0 gewonnen, hetgeen dus brons opleverde.
Voor Spaansen/ Veerbeek eindigde het toernooi in de kwartfinale na een 2-1 nederlaag tegen een Fins duo.
Sonneville/ Groenewold overleefden de kwartfinale niet. Via een 2-1 nederlaag werden ze in de kwartfinale uitgeschakeld. Via 2-0 winst in het Oranje onderonsje tegen Bezemer/ van der Wel gingen van Werkhoven/ van Hal naar de kwartfinale. Daarna werd met 2-1 verloren van Tsjechië hetgeen einde toernooi betekende.
WK Beach U18 in Den Haag
Het Nederlandse duo Both/ de Groot slaagde er in Den Haag in de halve finale bij het WK U18 te halen. Brazilië was daarin de te nemen horde voor een plaats in de finale. De weg ernaartoe werd na de poulefase met drie 2-0 zeges afgelegd in de Round of 24, de achtste en de kwartfinale.
Tegen Brazilië kwamen Jara Both en Matilda de Groot net tekort maar in de strijd om het brons tegen China leverden ze met 2-0 winst (19, 16) een prima partij af die hen deze medaille opleverde.
Voor van Osch/ Grooters kwam er een eind aan het WK na verlies in de achtste finales tegen Duitsland.
Bij de jongens op het WK U18 werden van Groenestein/ Bezemer in de achtste finale door een Pools duo uitgeschakeld.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Mirjam Zehnder/ CEV





