Vizier op volleybal

  

Tornado opent seizoen overtuigend met 4-0 zege op promovendus Donitas

VoV, 28-09-2026. 14:17 uur. Tornado Geesteren is het nieuwe seizoen in de 1e Divisie A Dames uitstekend begonnen. In de openingswedstrijd van de competitie was de ploeg in eigen huis met 4-0 te sterk voor Pouw Donitas uit Groningen, dat als promovendus vanuit de 2e Divisie zijn entree maakte op dit niveau. Met setstanden van 25-10, 25-21, 25-23 en 25-22 hield Tornado direct de volle buit in Geesteren.

Vanaf het eerste fluitsignaal zette Tornado de toon. De thuisploeg speelde met overtuiging, zette Donitas onder druk en liep in de openingsset snel weg. De Groningse formatie kreeg nauwelijks grip op het spel en moest met 25-10 een forse tik incasseren.

In de tweede set liet de promovendus zien meer in huis te hebben. Donitas herstelde zich, bood aanzienlijk meer weerstand en wist de rally’s langer te maken. Toch hield Tornado voldoende controle om ook deze set met 25-21 naar zich toe te trekken.

De derde set kende een heel ander spelbeeld. Donitas had lange tijd het initiatief en stond vrijwel voortdurend aan de goede kant van de score. Tornado bleef echter in het spoor en sloeg toe op het moment dat het er echt om ging. Boven de twintig punten was de thuisploeg ijzersterk: met veel overtuiging en scherpte werden de beslissende punten gepakt en werd een achterstand alsnog omgebogen in 25-23.

Ook in de vierde set bleef Donitas aandringen. De Groningse ploeg bleef knokken voor een eerste setzege op het nieuwe niveau, maar opnieuw hield Tornado in de slotfase het hoofd koel. Met 25-22 werd de 4-0 overwinning definitief veiliggesteld.

Zo kende Tornado Geesteren een uitstekende seizoensopening. Niet alleen de ruime winst in de eerste set, maar vooral ook de manier waarop de ploeg in de spannendere fases overeind bleef, gaf de overwinning extra glans.

gh @ VoV. Verslag en foto via persbericht vv Tornado Geesteren.