Nipte zege Apollo 8, VV Utrecht wint in Meijel.
VoV, 11-10-2026. 17:30 uur. Nadat de Eredivisie dames op zaterdagavond met Sliedrecht Sport en VC Sneek de eerste twee winnende ploegen van het nieuwe seizoen kon bejubelen was het vandaag de beurt aan Apollo 8 vs. SV Dynamo en Peelpush vs. VV Utrecht om de competitie 2026/ 2027 een vervolg te geven. En de mogelijkheid te benutten zich ook tot winnaar in de eerste rode te laten kronen.
Apollo 8 vs. SV Dynamo: Apollo 8 heeft er al een wedstrijd om het ecchie opzitten maar zag daarin de eerste prijs van het seizoen, de Supercup, aan haar neus voorbijgaan richting Sliedrecht. SV Dynamo oefende tegen Nederlandse en Duitse tegenstanders. In eigen land waren Apollo 8 en Activia de tegenpartij, bij onze buren Ladies in Black uit Aken en Skurios Borken, beide uitkomend in de Bundesliga.
SV Dynamo won de eerste set met 23-25. Na een spannend slot. Apollo kwam in de openingsfase met 4-1 voor, maar ook heel snel weer met 4-6 achter. SV Dynamo bleef de voorsprong met hand en tand (figuurlijk) verdedigen en via 5-8 en 8-12 dwongen ze Apollo bij 9-14 de time out. Na een aantal aanvallende fouten en een score van Lina Berndsen kwam Apollo op 13-15 en even later zette de Apeldoornse foutserve 15-16 op het scorebord.
Met een ace van Nynke Hofstede pakte SV Dynamo daarna een 15-20 voorsprong, de inhaalrace met o.a. scores van Lotte van der Horst bracht de thuisploeg eerst op 20-22 en na de score van Dana van Kerkvoorde voor 20-23 lukte het Apollo om bij 23-24 het kloofje bijna te dichten. Echter bij eerste gelegenheid maakte SV Dynamo het daarna af.
In de tweede doorgang liepen de teams tot aan 6-6 in de score gelijk op, daarna forceerde SV Dynamo een marge van vier punten (6-10) dat door o.a. scores van Britt van de Kooi eerst tot 7-11 (serve serie Dana van Kerkvoorde) en daarna tot 8-14 werd uitgebouwd. Apollo moest volop in de achtervolging en slaagde erin het verschil van zeven punten bij 10-17 terug te brengen tot drie bij 14-17, mede door een aantal gekregen punten.
Jeffrey Scharbaai ging bij 15-19 en 15-21 de time out in, dit bracht echter geen wijziging. Net als de doorgevoerde wissels niet het beoogde effect hadden. Na setpoint op 17-24 kon Apollo met een score van Roos Grooters de stand nog op 20-24 brengen, vervolgens besliste Britt van de Kooi de set. Via 20-25 werd het dus 0-2.
Apollo kon in de derde set de setstand op 1-2 brengen via setwinst met 25-20. Van 2-4 achter in het begin maakten ze een 9-5 voorsprong, nadat coach Ellen Luttikhuis bij 7-5 haar team al naar de zijlijn had gehaald. SV Dynamo kon het verschil naar één puntje terugbrengen (9-8). Eline Rohaan bracht met haar score de marge bij 12-9 weer op drie punten.
Dat verschil liep op naar vijf punten bij 16-11. Dynamo knokte voor ieder punt maar kreeg het verschil niet wezenlijk kleiner. Tussenstanden 17-13, 19-15, en 20-16. In de big points bleef Apollo met o.a. opnieuw scores van Eline Rohaan (23-17 en 24-20) ruim aan de leiding en via een aanvallende fout van de gasten wonnen ze de set met 25-20.
In de vierde set kon Apollo 8 de tiebreak afdwingen via een 25-20 setzege. Al vroeg in de set was er een ruime voorsprong (9-4), maar via o.a. Nynke Hostede bracht SV Dynamo het verschil terug naar één punt bij 10-9. De serie na 11-10 naar 15-10 maakte het verschil dat SV Dynamo niet meer ongedaan gemaakt kreeg. Bij 17-11 ging coach Ellen Luttikhuis voor de tweede keer de time out in.
Yfke Jelsma scoorde tegen haar oude ploeggenoten van Dynamo de 19-13, Eline Rohaan en een blokpunt zorgden in de big points voor een comfortabele voorsprong van zes punten bij 23-17. Op 24-20 nam Jeffrey Scharbaai nog even een pauze voor zijn team, daarna maakte zijn ploeg met 25-20 de winst perfect voor de 2-2 setstand.
In de tiebreak serveerde Fleur Meinders Apollo 8 naar een 8-1 voorsprong bij de veldwissel. En daarmee was het verschil gemaakt. SV Dynamo verloor de tiebreak met 15-4 en de wedstrijd met 3-2 na een 0-2 voorsprong in sets.
Peelpush vs. VV Utrecht: In de eindfase van de sets deden de ploegen weinig voor elkaar onder, terwijl er in de aanloop naar de finale wel steeds behoorlijke verschillen waren. Zo stond Peelpush in de eerste set met 20-16 en 22-19 voor maar verloor de set met 23-25 nadat VV Utrecht bij 22-24 op setpoint was gekomen.
In set wee hetzelfde beeld. Peelpush ging bij 12-9 en 16-13 nog met een mogelijk beslissende marge aan de leiding en ook op de drempel van de big points bij 19-17 was dat nog het geval. VV Utrecht draaide het daarna om (20-22) en won de set met 22-25.
In set drie maakte VV Utrecht van 8-5 en 10-8 achter een 10-11 versprong om vervolgens met 13-12 achter te komen. Ze namen bij 13-15 de leiding weer over. Het bleef vervolgens gelijk opgaan (17-16, 18-19, 19-20) en helemaal in het scenario van de eerste twee sets maakte VV Utrecht van 22-20 achter een 22-24 voorsprong, die ze met 22-25 winst afsloten. En dus met 0-3.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto’s website Apollo 8 en VV Utrecht.






