Winst zonder setverlies voor Sliedrecht Sport en Apollo 8
VoV, 18-10-2026. 6:26 uur. Voordat we de wedstrijden van de tweede ronde in de Eredivisie Vrouwen de revue laten passeren blikken we nog even terug op de eerste ronde en met name op de persoonlijke scores, die pas later bekend werden. In ieder geval nadat VoV het overzicht al had geplaatst.
Sliedrecht Sport vs. Activia. Uitslag 3-0. Nikki van der Veen werd met 10 punten de topscorer van dit duel, Kim Verkerk van Activia scoorde er ééntje minder.
Sudosa vs. VC Sneek. Uitslag 1-3. Sanne de Ruiter van VC Sneek maakte de meeste punten. Totaal 18. Faye Albertoe van Sudosa kwam tot 17 treffers. Ook Rixt van der Wal (16 punten) en Eline Mosselaar (16 punten) waren scorend goed op dreef net als Nina Evers van Sudosa (15 punten)
Apollo 8 vs. SV Dynamo. Uitslag 3-2. Nynke Hofstede van SV Dynamo kwam tot 15 treffers, Carlijn Koebrugge van Apollo 8 tot 14.
Peelpush vs. VV Utrecht. Uitslag 0-3. Topscorer werd diagonaal Maike van de Water van VVU met 17 punten. Janne de Vries scoorde het vaakst voor Peelpush, totaal 11 keer.
Het Eredivisie Volleybal Vrouwen team van de week werd gevormd door spelverdeelster Charlot Vellener, libero Lieke Zuidervaart, diagonaal Maaike van de Water, de midspeelsters Eline Mosselaar en Rixt van der Wal en de passer lopers Faye Albertoe en Eline Rohaan.
De wedstrijden van gisteren: Twee wedstrijden werden in drie sets afgesloten, Sliedrecht Sport en Apollo 8 wonnen zonder setverlies van Sudosa en VV Utrecht. Activa en VC Sneek konden de winst via de tiebreak binnenhalen.
In de tweede ronde stonden twee verliezers uit de eerste ronde tegenover elkaar. Activia was het gastteam voor Peelpush. Met als inzet voor beide ploegen ‘de eerste zege binnenhalen’. Daarin slaagde de thuisploeg met 3-2 na een 2-0 voorsprong (25-18, 25-19) in sets. Peelpush kwam sterk terug na de tweede set en met 20-25 en een ruime 15-25 brachten ze de setstand in evenwicht. Activia had daarna het meeste over en sloot de wedstrijd met 15-10 in de vijfde set winnend af.
Peelpush had de betere eigen score (57 om 61) maar ook de ruim hogere foutenlast (24 om 36). Noa Klerckx van Peelpush werd met 23 punten topscorer. Kim Verkerk van Activia scoorde 11 keer, het vaakst voor haar team.
Sliedrecht Sport zal de goede start van het seizoen (winst Supercup en zege tegen Activia) tegen Sudosa een vervolg willen geven in hun tweede thuiswedstrijd. En dat gebeurde met een overdonderende setwinst in de openingsset. Via 7-2 en 13-4 werd naar 19-5 uitgelopen en daarna werd de set met 25-8 beslist. In de tweede set was Sudosa beter bij de les en pas na 14-14 kon Sliedrecht het beslissende gaatje slaan (naar 17-14). Vervolgens ging de winst via 23-18 en 23-21 naar de thuisploeg. In de derde en laatste set wist Sliedrecht beslissend afstand te nemen na de 16-16 gelijke stand. Via 21-17 en 22-19 werd met 25-19 en dus met 3-0 gewonnen.
Louise Bijlsma en Lynn van Mill werden bij Sliedrecht met 15 punten de topschutters. Faye Albertoe scoorde de meeste punten voor Sudosa, 9 totaal. Sliedrecht had een betere eigen score van 25 punten.
VV Utrecht kende vorige week in Meijel tegen Peelpush drie ijzersterke set finales, tegenstander Apollo 8 begon minder goed (0-2 achter tegen SV Dynamo) maar herstelde zich toen de wissels een belangrijke sol gingen spelen vanaf de derde set hetgeen in 3-2 winst resulteerde.
Tegen landskampioen Apollo 8 was VVU in de eerste set tot aan 19-18 (na 16-18) aan elkaar gewaagd. Met de serie naar 19-22 maakte Apollo het verschil en sloot met 21-25 af. In de tweede set was Apollo oppermachtig. Via de tussenstand 5-10 werd het 9-13 en met de serie naar 9-21 werd het grote verschil gemaakt voor de 14-25 setwinst. In de derde set kon VVU twee puntjes meer scoren dan in de set ervoor, maar opnieuw was Apollo ruim de betere ploeg met 16-25 en dus 0-3 winst.
Drie speelster scoorden hat vaakst in dit Duel. Voor VVU was dat Maaike van de Water, Voor Apollo waren dat Yfke Jelsma en Roos Grooters. Alle drie maakten ze 11 punten. Apollo had een ruim lagere foutenlast (31 om 16) en een betere eigen score van 9 punten.
SV Dynamo wist zich tegen Apollo 8 niet te belonen met winst na een 0-2 voorsprong, Tegenstander VC Sneek was te sterk voor Sudosa, waar vorig seizoen nog twee keer van verloren werd.
Het werd een vijfsetter waarbij VC Sneek in de laatste set een hele ruime voorsprong van 8-14 verloren zag gaan bij 14-14 maar net genoeg over had voor de 15-17 winst en dus de 2-3.
SV Dynamo kwam na 16-18 en 22-19 bij 24-20 op setpoint in de eerste set en sloot met 25-22 voor 1-0 af. Met een hele ruime 9-25 (na 5-15 en 6-21) won VC Sneek set twee. De derde set was weer voor SV Dynamo VC Sneek leek het na de inhaalrace van 20-12 naar 20-16 nog spannend te maken maar via 23-18 pakte SV Dynamo de 25-19 setwinst voor de 2-1 stand.
VC Sneek leek bij 15-10 in de vierde set op een nederlaag af te stevenen, maar herpakte zich, kwam bij 19-19 op gelijke hoogte, kon setpoint op 23-24 nog niet benutten maar slaagde daarin wel op 24-25. De 24-26 betekende 2-2 in sets.
Rixt van der Wal van VC Sneek werd de topscorer van de partij met 20 punten. Dana van Kerkvoorde van SV Dynamo bleef er eentje bij haar achter. VC Sneek scoorde 4 eigen punten meer en had ook een lagere foutenlast.
In de stand gaat Sliedrecht Sport met 6 punten na 2 wedstrijden aan kop. Dan volgen Apollo 8 en VC Sneek met 5 punten. VVU heeft er 3, SV Dynamo en Activia staan op 2 punten, Peelpush op 1 en Sudosa sluit de rij met 0 punten.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Facebook Sliedrecht Sport, website Apollo 8






