Apollo 8 met drie punten naar Twente
De opdracht was vooraf duidelijk, goed uit de bus komen bij aankomst in Vught. De ploeg had dit wel erg letterlijk opgevat. Laten we het erop houden dat de stemming er in ieder geval goed in zat voorafgaand aan de wedstrijd.
De eerste set lieten de meiden zien dat ze de feeststemming op een goede manier wisten te vertalen op het volleybalveld. Met servedruk en aanvalskracht aan het net gaven wij de thuisploeg het gevoel dat er niets te halen was. Ik kan gerust zeggen dat er op dat moment geen vuiltje aan de lucht was, omdat we simpel weg veel druk konden leggen en Vught niet echt in de wedstrijd wist te komen. De eerste set werd uiteindelijk met 21-25 binnen gehaald.
Met de waarschuwing dat Vught ongetwijfeld veel meer weerstand ging bieden gingen we het veld in op zoek naar de volgende setwinst. In de beginfase leek wel of er weinig meer over was van het spel in de eerste set. We gingen achterover leunen in plaats van druk zetten, kwamen passend onder druk te staan en verdedigend gaven we op teveel momenten niet thuis. Na een wissel op de passer – loper positie kwamen we beter in de wedstrijd. Op een achterstand van 18-13 serveerde Susan Wekking ons naar een 18-19 voorsprong. We hadden de tegenstander op de knieën, kwamen op setpoint maar VVC vocht zich knap terug en besliste uiteindelijk de set met 26-24 voor zich.
Een gewaarschuwd mens telt voor twee en we wisten dat we meer moesten brengen om alle punten mee naar Twente te nemen. De derde set konden we weer meer servedruk leggen, maar ook verdedigend stonden we weer beter ons vrouwtje. Hierdoor moest VVC veel moeite doen om de ballen aan onze kant van het net op de grond te krijgen. Gezegd moet worden dat VVC goed bleef knokken, maar uiteindelijk bleken wij koelbloediger aan het net.
De vierde set begon zoals de derde set. Wij waren de bovenliggende partij, maar VVC bleef middels goed verdedigen meespelen in de set. Boven de tien punten was dan eindelijk het Vughtse verzet gebroken en konden we de wedstrijd relatief eenvoudig beslissen.
Met de tweede volle buit in twee weken zijn we erg tevreden, maar we zullen moeten leren dat een tegenstander op de knieën krijgen niet voldoende is. We zullen deze week hard moeten werken aan constantheid van ons eigen spel en misschien dat we ook nog tijd gaan besteden aan de houtgreep. Aanstaande zaterdag komen de roze vogels op bezoek in ’t Wooldrik.
(Wedstrijdverslag van Bart Oosting, trainer coach Ecare Apollo 8 Borne)