Vizier op volleybal

 

Apollo 8 pakt waardevolle punten

“De intentie was duidelijk. Winnen en opnieuw enkele plekken stijgen op de ranglijst. En dat is precies hoe is gegaan; een uitkomst die in de beginfase van de eerste set nog onmogelijk leek.  Er werd namelijk begonnen met drie serve fouten op rij en een 1-4 achterstand stond binnen no – time op het scorebord. Gelukkig werden we hierna wakker, waardoor bijna elke side – out een punt opleverde. De passing liep gedurende de eerste twee sets stabiel en spelverdeler Wilco Kleine kon elke aanvaller naar eigen keuze bedienen. De gevarieerde aanval in combinatie met een hoge serve – druk (wat overigens ook veel fouten met zich meebracht) zorgde voor een ontregeling in de achterhoede van Arvevo. De eerste twee sets waren in ons voordeel beslist voordat we er erg in hadden: 25-20 en 25-14.

Toen we in de derde set meer druk op onze passing te voortduren kregen en zelf  ‘laf’  gingen aanvallen, zonder enige overtuiging, zorgde dit voor een heel ander wedstrijdbeeld. Arvevo kon het initiatief overnemen en we lieten over ons heen lopen. Opnieuw veel serve – fouten, maar dit keer konden ze niet gecompenseerd worden door punten behaald uit eigen side – out. Die liep zoals gezegd stroef. Het resultaat hiervan was 18-25 verlies.

In de vierde set waren het de mannen uit Arnhem die leken te bezwijken onder serve druk. Het was spannend tot 17-17, maar hierna kon het gat geslagen worden. Mede dankzij de goeie serve van o.a. Wilco Kleine konden we de organisatie aan de overkant weer ontregelen. Arvevo was slechts in staat vanaf de 17 nog maar twee punten te maken, wat een 25-19 overwinning opleverde. De opluchting was groot.

Opnieuw veel punten behaald tegen een hoger geplaatste tegenstander. Dat voelt goed, maar aan de andere kant brengt het ook de vraag met zich mee: ‘Wat als we vanaf het begin van het seizoen in staat waren op dit niveau onze wedstrijden te spelen?’  Daar moet echter niet te lang bij stil gestaan worden, want er staat gewoon weer een nieuwe wedstrijd op ons te wachten waarin we opnieuw een plekje kunnen stijgen op de ranglijst. Of dit gaat lukken zal a.s. zaterdag blijken, uit in Slagharen tegen Side-Out.”

(Wedstrijdverslag van Sander Heithuis, Ecare Apollo 8 heren 1)