Vizier op volleybal

 

Belangrijke 4-0 winst voor DeVoKo

Reflex uit Duiven maakte het zich in de openingsset tegen Rabobank / DeVoKo moeilijk. Ze lieten veel foute opslagen noteren. Bij de thuisploeg wisten vooral  Arjan Bekhuis en Gijs op de Weegh zich in de 1ste set te onderscheiden. De laatste tikte in de middenfase van de openingsset belangrijke punten binnen, waardoor een 18-14 voorsprong tot stand kwam. Mede door een stijlvolle redding van Rens Albrink in het achterveld, bleef de voorspong intact bij 22-18. De gasten wisten dat verlies in Denekamp een zwaar slot van het seizoen betekende, knokten zich terug tot 24-22, mede door een paar goede blokpunten. Een bijna beschamende foutserve bracht via 25-22 de makkelijke winst bij de Rabobank  ploeg.

In de 2de set waren er een paar mooie scores van Rens Albrink die de eerste voorsprong bracht. Op een diepe serve van Arjan Bekhuis kwamen de gasten stevig in de knoei en moesten dat met 14-8 bekopen. Joost Scholten serveerde er eveneens een paar tegen de achterlijn, maar wist het mooi af te wisselen met een hele korte serve. Daar had Reflex het helemaal niet van terug. Via 20-11 liep DeVoKo door naar een ruime 25-15.

In de 3de set ebde de concentratie weg en moest de thuisploeg de gasten een 5-11 toestaan. Stef Blokhuis kwam voor Arjan Bekhuis en dat bleek de wisseltruc van de dag. Hij kreeg direct twee aanvallen toebedeeld en scoorde fraai. Op zijn serve, met tussendoor nog een knappe driemeter aanval, lag de Rabobank ploeg bij 12-13 weer op koers. Reflex nam daarna opnieuw afstand en DeVoKo had het lastig om dit weer recht te breien. Bij 22-22 hing er toch wat onheil in de lucht. Joost Scholten zorgde voor de eerste verlichting door via het blok het 23e punt binnen te slaan. Daarna volgde een lange rally met veel verdedigend werk, waarin uiteindelijk Gijs op de Weegh het punt wist binnen te tikken. Het afsluitende punt was wederom van Joost Scholten, die een gaatje diep achterin constateerde. Met 25-22 was de belangrijke winst binnen.

Daarmee was de druk van de ketel en verliep de vierde set wat moeizamer. Het ging lang gelijk op, totdat opnieuw de gelukkige hand van wisselen de uitkomst bracht. Wolter de Vries wist fraai de laatste twee punten af te ronden, waarmee DeVoKo  ook de 4de set middels 25-23 binnen wist te slepen.