Bouter-van Steenis bij laatste vier
Het klinkt een klein beetje als een beachvolleybalsprookje voor mannen onder de 19 jaar. Of een verhaal waar iedere sportman weleens stilletjes op gehoopt heeft om waar te maken. Uitgeschakeld worden, toch mogen meedoen en dan in de halve finale terechtkomen. Jasper Bouter en Tom van Steenis weten hoe dat voelt en kunnen erover meepraten.
Zij werden in het kwalificatietoernooi uitgeschakeld, kwamen als ‘lucky losers’ toch nog in het hoofdtoernooi van het WK U19 terecht en wisten daarna de ene na de andere tegenstander aan de kant te zetten. In de KO wedstrijd moest het duo Gabriel – Jonas eraan geloven (14-21, 13-21) en in de achtste finale waren ze vanmiddag te sterk voor een Pools duo. Dat kreeg met 15-21 en 19-21 klop. En daarmee waren ze doorgedrongen tot de laatste acht, de kwartfinale waarin een Oostenrijks duo met een heel lange teamnaam de tegenstander was. De Oostenrijkers stonden 11de in de ranking, dat was 25 plaatsen hoger dan de Nederlanders.
Het duurde even voor de BTN talenten de juiste richting te pakken hadden en de zenuwen leken ook een beetje de overhand te hebben in de openingsfase van de eerste set. Ze sloegen namelijk drie keer achter elkaar uit (1-3), maar herpakten zich daarna prima. Bij 3-4 werd van speelhelft gewisseld en de partij ging daarna gelijk op tot 11-11. Twee Nederlandse aces zorgden voor 13-11, de tegenaanvallen van de Oostenrijkers draaiden de stand bij 13-14 naar hun voordeel om.
Bouter – van Steenis pakten het initiatief door een Oostenrijkse foutserve op 15-15 terug (16-15) en wonnen bij het volgende punt een lange rally (17-15). Ze liepen uit naar 19-16 en kwamen bij 20-18 op setpoint. Maar ze sloegen uit en benutten bij 20-19 de geboden kans ook niet om het af te maken (20-20). Dat deden ze wel bij de volgende twee aanvallen en met 22-20 namen ze een 1-0 voorsprong in sets.
In de tweede set ging het tot 13-13 gelijk op. Wel hadden de Nederlanders een 4-7 achterstand moeten wegwerken, maar dat lukte prima toen Oostenrijk bij 5-8 twee keer in de fout ging en Nederland daarop zelf aanvallend scoorde. Na 13-13 nam Oostenrijk een 14-18 voorsprong en via 17-19 kwamen ze bij 18-20 op setpoint. Een foutserve maakte de tiebreak noodzakelijk.
Daarin was het spannend, mede omdat Laola het scoreverloop niet in beeld bracht en toen dat wel gebeurde was het al 10-8. Tot die stand had Oranje voorgestaan, was na een aantal Oostenrijkse punten in de time out gegaan en had na een gelijke stand een aantal keren achter elkaar een punt bijgeschreven gekregen, waarmee de stand op 10-8 kwam. Time out voor Oostenrijk en het moment voor de Nederlandse supporters om zich te laten horen. Het ‘Holland, Holland’ klonk luid en we meenden de jarige John Stubbe, proficiat overigens, uitbundig te horen meedoen.
Oostenrijk kwam op 10-10, Nederland op 12-10 en vervolgens ging het via de side out naar 14-13. Matchpoint voor de lucky losers. En via de netrand werd de aanval binnen geslagen en het matchpoint verzilverd. Lucky losers werden Lucky winners, al wil het tweede Lucky niet zeggen dat het niet verdiend was. Bij volleybal wint de beste altijd! En dat was dus dit keer het duo Bouter – van Steenis.
Morgen staan ze in de halve finale tegen Kovalov – Plotnytskiy, de nummer 20 van de plaatsingslijst. Maar wat zegt hun dat, niets toch!
gh @ Vizier op Volleybal. Foto FIVB.