De strijd om de DELA Trophy
Dat worden drie volleybalfeesten om van te smullen. De Nederlandse vrouwenploeg is komend weekend drie keer in eigen land te bewonderen en Turkije is de tegenstander als er wordt gestreden om de DELA Trophy. Voor de duels van vrijdag en zaterdag in Eindhoven (16 en 17 september) zijn er nog een aantal gratis kaarten beschikbaar. De wedstrijd op zondag in Almere is al volgeboekt.
De grote belangstelling voor de wedstrijden is begrijpelijk. Niet alleen omdat de kaarten dankzij hoofdsponsor DELA gratis zijn, maar vooral ook omdat het Oranje van bondscoach Avital Selinger nu eenmaal een befaamde sportploeg is. Nederland werd in 2009 tweede op het EK in Polen en hoopt eind deze maand tijdens het EK in Italië en Servië deze prestatie minimaal te evenaren.
Blikvangers binnen Oranje zijn Manon Flier en Ingrid Visser. Eerstgenoemde is de voorbeeldige aanvoerster die altijd voorop gaat in de strijd en buitengewoon goed kan aanvallen. Ingrid Visser kan met alle respect gezien worden als ‘the grand old lady’ van het Nederlandse volleybal. En ze is nog steeds ongrijpbaar als middenaanvalster. Jarenlang was Ingrid Visser al recordinternational en vorige week – op 8 september – speelde ze haar 500ste interland. Een ongelofelijk aantal.
De wedstrijden om de DELA Trophy worden ook interessant omdat de uitslagen onvoorspelbaar zijn. Turkije doet het de laatste jaren erg goed en dat komt vooral ook omdat steraanvalster Barnel Neslihan erg moeilijk is af te stoppen. Zij was de beste aanvalster van het WK, dat vorig jaar in Japan werd gehouden en waar Turkije verrassend zesde werd. Nederland kwam op dat toernooi niet verder dan de elfde plaats. Turkije bivakkeert momenteel op plaats twaalf van de wereldranglijst, Nederlands staat op positie dertien.
Er zijn dus voldoende ingrediënten voor een hoogstaand sportief festijn, maar op zaterdag in Eindhoven is er ook nog een muzikale verrassing. Niemand minder dan Raffaella, bekend van The Voice of Holland en Idols, zal zaterdagmiddag om 16.00 uur in het Indoor Sportcentrum van Eindhoven een optreden verzorgen. Kaarten voor de wedstrijden zijn nog te reserveren op www.roadtolondon.nl/inschrijven.
(Bron website Nevobo)