Favorita komt tekort
Nadat er in de afgelopen week hard getraind was, leefden de dames van Favorita met vertrouwen naar de wedstrijd in Assen tegen Wilhelmina Apotheek / Sudosa – Desto toe. Helaas werden de illusies gesmoord door Asser overmacht. Met 4-0 bleven alle punten in Assen.
Favorita werd op de dag van de wedstrijd geconfronteerd met de afzegging wegens ziekte van eerste spelverdeler Judith Nederlof. Suzanne ter Horst heeft haar naar vermogen vervangen deze wedstrijd.
In de eerste set liep Favorita vanaf het begin van de wedstrijd achter Sudosa aan. Via 6-3 en 18-10 liep Sudosa naar de eerste setwinst van 25-18. De tweede set ging gelijk op tot 13-13. Sudosa kon op dat moment een tussensprint inzetten en Favorita was niet bij machte deze gepast te beantwoorden (25-21).
In de derde set vocht Favorita voor wat het waard was en kon deze set bijblijven tot 9-9. Hierna liep Sudosa weer weg en won de set met 25-15. Helaas was ook de laatste set niet aan Favorita besteed. Na de eerste servebeurt stonden de Dinxperlose dames al met 9-0 achter en via 19-10 won Sudosa deze set verdiend met 25-11.
Het commentaar van Floris Verhijde: “Ondanks de trainingsweek waarbij iedereen mijns inziens doordrongen was van onze uitdaging, werden we zaterdagochtend geconfronteerd met een zieke Judith. Suzanne heeft dus de hele wedstrijd mogen spelen en deed dit naar haar eigen vermogen.
Betreffende de wedstrijd: Aanvallend kwamen we te kort. Ons eerste aanvalswapen, de serve was de eerste tweeënhalve set te eenvoudig. Ondanks innovatieve aanpassingen tijdens de training, hebben de dames nog geen transfer naar de wedstrijd kunnen maken. Ons tweede aanvalswapen, de smash, kon deze wedstrijd niet direct scoren (of veel te weinig). Natuurlijk is dat deels de verdienste van het goede verdedigen van Sudosa, maar als je de spirit en killing drive mist, dan wordt het voor elke tegenstander wel erg makkelijk om te verdedigen.”
Volgende week mag Favorita in het thuisduel tegen Rivo uit Rijssen laten zien dat het team in de eerste divisie thuishoort. Hierbij heeft het natuurlijk alle steun van het publiek nodig.
(Wedstrijdverslag van Jan van der Horst, Favorita Dinxperlo)