Gstaad: Boermans/ Brouwer kwartfinale, Stam/Schoon achtste finale
VoV 03-07-2026. 19:00 uur. Op de eerste dag van de poulewedstrijden in het Elite-16 toernooi in Gstaad was er voor de drie deelnemende NL-duo’s een zege en een nederlaag. Op dag twee konden ze zich verzekeren van deelname aan de KO-rondes, daarvoor moesten ze in ieder geval niet als vierde in hun poule eindigen. En om elk risico op uitschakeling te vermijden ook niet als een van de vier slechtste nummer drie.
Stefan Boermans/ Alexander Brouwer: Laatste poulewedstrijd: Na de tweede veldwissel bij 7-7 tegen Daubas/ Aye liepen Boermans/ Brouwer uit naar 9-12 bij de technische time out. Het verschil van vier punten bij 10-14 gaven ze tot 15-19 niet meer prijs, daarna pakten ze twee punten op rij voor de 15-21 setwinst.
In de tweede set gingen de Fransen bij 4-8 de time out in, bij 9-12 werd er verplicht gerust. Boermans/ Brouwer bouwden hun voorsprong uit naar vijf punten (9-14 en maakten door o.a. een aantal geweldige blokpunten van Boermans het verschil na 13-18 nog een stuk ruimer. Met 14-21 ging de set naar Nederland voor de 0-2 winst.
Boermans/ Brouwer werden eerste in de poule. In de KO-ronde van de achtste finale speelden ze tegen Cottafava/ Del Corso uit Italië, die in de B-poule op de tweede plaats hadden afgesloten.
In de openingsset bouwde het NL-duo na de technische time out bij 12-9 een marge van vijf punten op (14-9) en hield dat vervolgens vast via o.a. 18-13 en 20-15. De eerste kans op setwinst werd daarna verzilverd (21-15).
In set twee boden de Italianen meer weerstand en na de 11-10 bij de technische time out gingen ze van 12-13 tot aan 15-16 op de side out aan de leiding. Een blokpunt en een ace van Boermans maakten 18-16. Na 19-18 maakten twee scores van Brouwer de eindstand van 21-18 perfect.
Boermans/ Brouwer gaan dus naar de kwartfinales van morgen.
Steven van der Velde/ Yorick de Groot: Laatste poulewedstrijd: In de eerste set tegen de Amerikanen Crabb/ Benesh kon het NL-duo na 10-10 de leiding nemen bij de technische time out (10-11) en na de pauze de marge op twee punten brengen bij 13-15. Op de Amerikaanse serie naar 19-15 moesten ze het antwoord schuldig blijven, waarna de set met 21-17 naar de USA.
In set twee werd met 12-9 verplicht gerust, daarna gaf Benesh een demonstratie blokkeren weg met vier kill blocks tot aan de 18-11 stand. De set ging met 21-13 naar het USA duo.
De Nederlanders werden derde in hun poule achter de beide Amerikaanse duo’s. Het was qua set quotiënt goed genoeg om de tussenronde over te slaan. In de KO-ronde van de achtste finale was het Franse duo Rotar/ Gautier-Rat, dat ongeslagen was gebleven in de D-poule, hun tegenstander.
In de eerste set kwamen van de Velde/ de Groot bij 10-16 op een ruime achterstand, hun inhaalrace bracht hen na o.a. een ace en een blokpunt door van de Velde in de big points op een 19-19 gelijke stand. In de finale van de set ging het daarna toch nog mis, zelf misten ze setpoints op 20-19, 21-20 en 22-21, De Fransen sloegen en blokkeerden zich na 23-23 naar de winst (23-25).
In de tweede set werd bij 2-5, 5-9 en 10-11 van speelhelft gewisseld. Na de vierde wissel bij 14-14 liepen de duo’s in de score gelijk op tot 17-17, Frankrijk pakte een marge van twee punten bij 17-19 en hield dat vast. Met een via het blok uitgeslagen aanval wonnen ze de set met 19-21 en de wedstrijd dus met 0-2. Hetgeen dus einde toernooi voor van de Velde/ de Groot betekende.
Katja Stam/ Raïsa Schoon: Laatste poulewedstrijd: Tegen de thuisfavorieten Brunner/ Hüberli leden Stam/ Schoon een 2-0 nederlaag via de setstanden 23-21 en 21-16. Een lange inhaalrace na een vlotte 8-3 achterstand in het begin van de eerste set werd bij 17-18 beloond met de leiding voor het NL-duo. Maar helaas konden ze zich niet voor de geleverde inspanningen met setwinst belonen. In de tweede set waren de Zwitserse dames na de 3-3 het team dat aan kop ging. Via 12-9 en 18-13 pakten ze de ruime setzege voor de 2-0 wedstrijdwinst.
Stam/ Schoon werden derde in hun poule en moesten in de wachtkamer plaats nemen voor rechtstreekse plaatsing in de achtste finale of het spelen van de tussenronde totdat alle dames wedstrijden afgelopen waren. Het werd de Lucky Losers ronde waarin Placette/ Richard uit Frankrijk de tegenstanders waren.
Tot 6-8 in de eerste set konden de Françaises met het niveau van het NL-duo meekomen, daarna haakten ze af. Het werd 11-8 en bij 17-12 bedroeg het verschil al een handvol punten. Met 21-14 ging de ruime zege naar Stam/ Schoon in de eerste set.
In set twee ging Frankrijk bij 3-0 al de time out in en bij 7-0 volgde een medical time out. Stam/ Schoon bleven de voorsprong professioneel via side out punten vasthouden bij 12-5, 14-7 en 17-10. Op dat moment speelden ze een gewonnen wedstrijd en hadden het ticket voor de achtste finale in de hand. Via 19-12 ging de set met een score van Stam naar 21-14 en dus 2-0.
Morgen krijgt het Elite -16 toernooi voor Boermans/ Brouwer en Stam/ Schoon dus deen vervolg.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto’s FIVB






