Vizier op volleybal

 

Heren Apollo 8 goed bij de les

Na een weekend rust, was het voor Apollo 8 weer tijd om aan te treden om nu misschien eindelijk meer duidelijkheid te creëren wat betreft de stand in de 1e Divisie A. Voorafgaand aan deze wedstrijd was het verschil tussen de nummer vier en de nummer tien namelijk zes punten. Er kon dus nog van alles gebeuren.

De wedstrijd werd scherp begonnen en de concentratie was hoog. Dit resulteerde in een constante pass, goeie verdedigende acties, gecontroleerde maar toch scorende aanvallen en een hoge serve druk. Bovendien was de foutenlast aan de kant van Dynamo2 behoorlijk hoog, waardoor de enige opdracht was: ‘Je eigen spel blijven spelen en de mannen uit Apeldoorn de fouten laten maken.’ We hielden ons aan deze opdracht, en zo liepen we van 12-8, via 19-11 naar 25-13. Duidelijke cijfers in de eerste set.

En dit beeld is precies het beeld van de tweede set. We bleven scherp, zonder ons in de vingers te snijden, daar waar Cees Jansen ons voorafgaand aan de wedstrijd voor gewaarschuwd had. De foutenlast aan de kant Dynamo ging iets omlaag, maar ze kregen geen grip op de servedruk van onze kant. Ook in deze set was de voorsprong telkens voor ons, met als eindresultaat een 25-18 op het scorebord. De ingrepen van Cees stonden na twee sets op 0. Hij had geen time-out of wissel nodig om ons op scherp te zetten, iets wat het niveau van deze eerste twee sets goed weergeeft.

Helaas was zo’n ingreep in de derde set wel nodig. Erwin Wes kwam in de ploeg op de diagonaal positie, bij een 3-7 achterstand. In deze fase van de wedstrijd was ingrijpen hard nodig. Het beeld van het mes en de juiste techniek van snijden moest even weer opgeroepen worden bij de meesten, en met deze wissel werd dit gewenste effect bereikt. We werden erdoor wakker geschud, en kwamen terug tot 14-14. Het werd niet meer spannend, het was een geval ‘erop en erover’ en we sleepten de set, en hiermee de overwinning, binnen met 25-20.

De vier punten waren een feit, en dat was precies waar wij ons het meest mee bezig hielden gedurende de vierde set. In ons hoofd spookte de overwinning al en hiermee verdween de focus die zo sterk aanwezig was in het begin van de wedstrijd. Ondanks dat de pass nog steeds een constante factor was, was het scorend vermogen afgenomen en kregen we makkelijk gezegd de bal niet meer over het net op de grond. Iets wat jammer genoeg vaker het geval is, het scherp beginnen aan een wedstrijd of training maar concentratie verlies wanneer het einde nadert. Dit is zonde, zeker in een tijd waarin elk punt verschil kan maken op de ranglijst, want op deze manier ging de vierde set verloren met 21-25.

Ondanks dit puntverlies werden de punten die we wel hebben binnengesleept ruimschoots gevierd, in sommige gevallen tot in de late uurtjes. Bij het zien van de ranglijst, na de gespeelde wedstrijden van afgelopen zaterdag, kunnen we tot de conclusie komen dat deze wedstrijden absoluut geen duidelijkheid hebben geschept. Integendeel, het is alleen maar spannender geworden, en misschien ook wel leuker. We staan momenteel op de vierde plek, twee punten onder de nummer twee Olhaco en slechts één op Donitas. Met nog vier wedstrijden te gaan, waaronder  toppers tegen Olhaco en Donitas, staat er een heel mooi en spannend einde van de competitie op ons te wachten.

(Wedstrijdverslag van Sander Heithuis, Apollo 8 heren 1)