Jeugd Oranje opent met winst
Gisteren ging het 8-landentoernooi voor de meiden van Jeugd Oranje van start. Na een korte ochtendtraining en een wedstrijdbespreking in de vroege middag ging het met de bus naar sporthal De Kloosterhof in Hoogerheide. Het was de bedoeling om om 17:00 uur te beginnen tegen Frankrijk, maar doordat de duels ervoor wat uitliepen werd de eerste opslag ca. 25 minuten verlaat.
Dit was echter niet van invloed op scherpte van ons Talenten Team. Vooral door een sterke serve serie van Lynn Braakhuis liep de ploeg van bondscoach Matt van Wezel Frankrijk van meet af aan ondersteboven. In no time stond er een 14-4 voorsprong op de bordjes en onder luidruchtige aanmoedigingen van de Oranje aanhang eindigde de set in een 25-15 overwinning.
De tweede set verliep een stuk stroever. Na een 8-14 achterstand werd Oranje gered door twee serve series. Eerst via Ootmarsumse Marloes Hesselink en daarna volgde Jana Braakhuis, inderdaad de oudere zus van Lynn, haar voorbeeld. In de oefenserie was al gebleken dat de Oranjemeiden prima om de ‘grote punten’ boven de twintig konden spelen. Dat bleek ook nu weer, met 25-23 als resultaat.
De derde set liet eenzelfde verloop zien. Bij een achterstand van 18-21 leek het erop dat er nog minimaal een set nodig zou zijn om de winnaar te bepalen. Lotte de Exter scoorde vervolgens elke bal die zij kreeg en onder deze impuls werd de achterstand omgebogen in een 25-22 set winst.
Hiermee was de eerste winst een feit. “Er wordt weleens gezegd dat de eerste wedstrijd op een toernooi altijd de moeilijkste is. Door heel hard (voor elkaar) te werken werd met 3-0 van Frankrijk gewonnen en dat geeft veel vertrouwen voor de rest van het toernooi.” aldus Mark Roper, lid van de technische staf bij de Oranje Beloften.
Vandaag wacht België als tegenstander. Deze wedstrijd wordt om 19.00 uur gespeeld. Sporthal de Kloosterhof in Hoogerheide zal zich dan opnieuw Oranje kleuren.
*Mark Roper is VoV correspondent ter plekke