Knap werk Meppelink – van Gestel
Madelein Meppelink en Sophie van Gestel hebben de Olympische Spelen erop zitten. Met een verliespartij tegen Larissa – Juliana hebben ze afscheid van het beachvolleybal in Londen genomen. Een beetje een wrang afscheid omdat het jonge Hollandse duo gekoppeld werd aan een der medaille favorieten bij uitstek van dit toernooi. Ze hadden niets te verliezen, konden alleen maar winnen, maar verloren toch. De manier waarop ze zich in de tweede set verzetten tegen uitschakeling was knap, petje af.
In de eerste set werd met respectabele verschil verloren, dat vroeg in de tweede dan ook om rehabilitatie. Meppelink – van Gestel deden in de eerste set teveel dingen niet goed, scoorden teveel punten voor het Braziliaanse duo en keken van af het begin tegen een steeds groter wordende achterstand aan. De 1-3 veranderde in 2-7, 5-13 en 6-16. Een hopeloze taak om dit nog weer goed te maken, temeer omdat de tegenstander geen krimp gaf en professioneel doorging op de ingeslagen weg naar de zege. Met 10-21 werd het pleit tenslotte beslecht.
Veel respect verdienen Meppelink – van Gestel voor de manier waarop ze na deze ontmoedigende eerste set aan de volgende doorgang begonnen. De schroom werd in de dug-out gelaten en fris, vrolijk en fruitig werd de handschoen opgenomen en de strijd opnieuw aangegaan. Bij 5-2 wisselden de teams voor het eerst van speelhelft, bij 8-6 weer en op 12-9 gingen ze verplicht rusten. Meppelink – van Gestel maakten het de Braziliaanse tegenstanders meer dan moeilijk en dwongen hen meerdere keren tot extra krachtinspanningen.
Meteen na de time out zorgde een diepe bal naar de zijlijn voor de 13-9. “Nu is het mooi geweest” moeten de tegenstanders gedacht hebben en ze begonnen in te halen. Op 13-13 vroeg het Oranje duo een time out, de serie brak en via de side out waren de Nederlanders tot 15-15 gelijkwaardig. Een uitputtend lange rally ging vervolgens naar het Braziliaanse duo, en toen Nederland uitsloeg voor 15-18 was het verschil gemaakt. Dat lieten de routiniers aan de andere kant van het net zich niet meer afpakken. Een serve fout op 17-20 besliste de set en de wedstrijd.
Meppelink – van Gestel hebben hun eerste Olympische ervaringen in de rugzak zitten, een waardevol bezit voor als er over vier jaar in Rio opnieuw om de medailles gestreden moet worden.





