Vizier op volleybal

  

Morgen begint het EK Beachvolleybal in Polen.

VoV, 11-08-2026. 11:53 uur. Vanaf morgen wordt er in Stare Jablonski, waar Brouwer/ Meeuwsen dertien jaar geleden wereldkampioen werden, gespeeld voor het EK 2026. Per gender nemen 32 teams deel, onderverdeeld in acht poules van vier. Vier NL-duo’s zullen aan de start verschijnen bij dit EK, bij zowel de dames als de heren twee tweetallen.

Van de 32 teams per gender gaan er na de poulefase 24 door naar de KO wedstrijden. De poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de achtste finales, de nummers twee en drie spelen de KO ronde om in het toernooi te blijven en door te gaan naar de achtste finales.

Op 12 en 13 augustus wordt de poulefase afgewerkt, de ‘Round of 24’ staat ook voor de dertiende op het programma, een dag later spelen de overgebleven duo’s de ‘Round of 16’ en dan volgen op 15 en 16 augustus de halve finales en de finales. Namens het CEV heeft Joep van Iersel de supervisie over het EK.

Naast het goud is er voor het duo dat de Europees kampioen wordt een Olympisch ticket voor zijn land te verdienen en een prijs van € 20.000, het zilver levert € 15.000 op en de bronzen medaille is nog goed voor € 10.000. De eerste plaats naast het podium is € 7.000 waard.

Boermans/ Brouwer (6) zijn ingedeeld in poule F, waarin zij als eerste tegenstander het Poolse duo Ciemachowski/ Faudal (27) treffen. Verder zijn in hun poule nog ingedeeld Mol/ Berntsen (11) uit Noorwegen en Heidrich/ Haussener (22) uit Zwitserland.

Van de Velde/ de Groot (9) komen uit in poule H en treffen in hun openingsduel op Sagstetter/ Winter (24) uit Duitsland.  De andere teams in hun poule zijn Hammarberg/ Berger (8) uit Oostenrijk en Kantor/ Lejawa (25) uit Polen.

Bij de dames zijn Stam/ Schoon (2) van de partij. Zij zijn ingedeeld bij de Francaises Viera/ Chamereau (15), Jundzill/ Jaroszcak (31) uit Polen en Dumbauskaite/ Grundzinskaite (18) uit Litouwen. Stam/ Schoon openen hun EK tegen Jundzill/ Jaroszcak.

Wegens een blessure is Emi van Driel niet present bij het EK. Haar partner Mila Konink vormt nu een duo met Floor Hogenhout. Dit duo komt uit in poule D en heeft daarin Müller/ Tillmann (4) uit Duitsland, Kropidlowska/ Lodej (29) uit Polen en Svozilova/ Stochlova (20) uit Tsjechië als mede pouleteams. Ze beginnen het toernooi tegen het Tsjechische duo.

Tussen haakjes de posities van de duo’s op de plaatsingslijst.

Kanshebbers op podiumplaatsen: Natuurlijke rekenen we de Nederlandse duo’s tot de kanshebbers voor een plaats op het podium, wellicht is voor Boermans/ Brouwer en Stam/ Schoon de hoogste plaats weggelegd. Zij kennen het gevoel om op de hoogste trede te staan, immers daar stonden ze de afgelopen weken al een keer bij een Elite 16 toernooi.

Maar er is stevige concurrentie voor die plaatsen van met name duo’s uit de Scandinavische landen zoals van o.a. Mol/ Sørum en Åhman/ Hellvig en ook Hölting Nilsson/ Andersson zullen hun gedachten laten uitgaan naar het podium. Ze zijn niet voor niets de nummer één van de World Ranking.

Ook bij de dames duo’s zal er hevig worden gestreden om de laatste dag van het toernooi te bereiken. Het Duitse duo Müller/Tillmann, het Italiaanse duo Gottardi/ Orsi Toth en de Letse dames Graudina/ Samoilova zullen hun zinnen hebben gezet op het bereiken van de finaledag.

Het duo Immers/ Luini staat eerste reserve. Mocht een team onverhoopt niet kunnen deelnemen, dan nemen zij die plaats in.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto’s CEV