Pollux en / of Oranje?
Terwijl Pollux in Oldenzaal de topper van de DELA League, de Nederlandse eredivisie volleybal voor dames, tegen VC Sneek speelt, traden net even eerder de Oranje volleybal vrouwen in Zwolle aan voor een oefenduel tegen onze Zuiderburen. Het Nederlands team, dat nagenoeg tegelijk met een topwedstrijd in de vaderlandse competitie speelt, lijkt mij gevoelsmatig niet samen te kunnen gaan. Dat past gewoon niet bij elkaar.
Zaterdag was dat ook al het geval. Toen andere DELA League topclubs als Irmato VC Weert en Sliedrecht Sport hun competitieverplichtingen afwerkten en Nederland ook al tegen de Belgen oefende. Zou er van al deze speelsters op nationaal topniveau dan niemand goed genoeg zijn om voor Oranje uit te komen, vroeg ik me af! Of is dat een te goedkope opmerking?
Of is het misschien zo dat Oranje in vergelijking met de binnenlandse topspeelsters een dermate hoog niveau heeft dat geen enkele ‘binnenlandse’ topper zich kan meten aan dat ‘Oranje niveau’ Diezelfde ‘internationals’ blijken echter de aansluiting met de toppers op deze aardbol te hebben verloren. Getuige de oefenwedstrijd tegen België, waar we ons voorbereiden op een pré OKT, met wedstrijden tegen onder andere Israel en Griekenland. Een volgende terechte vraag is dan wellicht “Wat stel het vaderlandse topniveau dan nog voor in vergelijking met elders in de wereld? Is het eerste divisie ten opzichte van de internationale eredivisie?