Vizier op volleybal

  

Poulefase Champions League Dames afgesloten

VoV, 05-02-2026. 5:30 uur.  De zesde en laatste ronde in de poulefase van de Champions League dames werd gisteravond afgewerkt. Alle teams kwamen in actie, waarbij al wel beslist was welke ploegen zouden afvallen, maar de strijd om de koppositie in een aantal poules nog niet duidelijk was.

In twee poules was ook de winnaar al bekend. Fenerbahce stond vier punten voor op Novara in poule B, Conegliano had dezelfde voorsprong in poule D op Zeren Spor. Zij waren dus niet meer in te halen. Gisteren werd bekend welke teams direct naar de kwartfinales gingen en welke naar de play-off ronde voor de kwartfinale. Ook was al bekend dat de nummers drie en vier van elke poule geen kans meer maakten op verbetering van hun positie. De beste nummer drie die meedoet in de play-offs was nog niet bekend.

Rzeszow tegen SSC Schwerin was een belangrijk duel voor beide ploegen. Het ging om poulewinst en directe plaatsing voor de kwartfinale. Rzeszow stond in de stand één puntje voor op Schwerin, dan is de opdracht wel duidelijk. Ook voor de Nederlandse speelsters aan weerskanen van het net.

SSC Schwerin kon vanaf de eerste opslag in de eerste set tot en met 21-22 aan de leiding gaan door o.a. mooie scores van Marije ten Brinke, Jet Kok en Britte Stuut. Laura Jansen scoorde na 20-22 drie keer op rij en gaf Rzeszow een 23-22 voorsprong, op setpoint blokkeerde Laura Heyrman Rzeszow naar de 25-23 winst.

Laura Jansen sloeg Rzeszow naar 14-11 in de tweede set, even later maakte Jet Kok 15-16 en Marije ten Brinke blokkeerde de 19-19 op het scorebord. Op 23-21 ging Schwerin voor de time out naar de kant, Laura Jansen maakte 24-21, waarna een aanvallende fout de set met 25-21 besliste. Dus 2-0 voor Rzeszow.

Marit Jasper begon bij Rzeszow in de derde set in de basis, bij Schwerin kwam Iris Vos bij 8-6 als invaller binnen de lijnen. Rzeszow had steeds een voorsprong van een punt of drie vier, bij 12-8 en 16-12 bijvoorbeeld na een punt van Marit Jasper en bij 23-19, na een score van Iris Vos. Op setpoint bij 24-19 kwam Marit Jasper aan serve en met een ace maakte ze de set en de wedstrijd uit. Via 25-19 dus 3-0 voor de Poolse ploeg.

Conegliano vs. Lodz. De ploeg van Nika Daalderop hield hun gasten drie keer onder de twintig punten. Met 17, 18 en 12 punten bleven de gasten ver verwijderd van een goed resultaat.  

Novara vs. Benfica. De eerste set ging met 25-20 naar de Italiaanse topploeg. De 25-17 en 25-15 in de twee sets erna bepaalden de eindstand op 3-0 voor de ploeg van Indy Baijens.

Alba Blaj, Dresden en Paris, de andere teams met Nederlandse speelsters in de selectie, behoorden niet meer bij de eerste twee in hun poule en van die ploegen geven we alleen de uitslag van hun duel en de setstanden.

  • Alba Blaj vs. Le Cannet, uitslag 3-1, via 25-17, 18-25, 25-20 en 25-19
  • SC Dresden vs. Zeren Spor, uitslag 0-3, via 17-25, 22-25 en 16-25
  • Levallois vs. Plovdiv, uitslag 3-2, via 26-24, 22-25, 17-25, 25-22 en 15-10

De eindstand in de poules is nu:

  • Poule A: VakifBank 17, Scandicci 13, Le Cannet 3, Alba Blaj 3.
  • VakifBank vs. Scandicci was de topper in deze poule. Scandicci won de eerste set met 24-26 en de tweede met 23-25. De derde was met 25-20 voor de thuisploeg, dat de stand met 2-2 gelijktrok via 28-26. In de tiebreak werd met 8-7 van speelhelft gewisseld, daarna won VakifBank met een alsmaar scorende Markova met 15-12.
  • Poule B: Fenerbahce 17, Novara 13, Lodz 4, Benfica 2.
  • Fenerbahce vs. Lodz was in de eerste set éénrichtingsverkeer (25-8), in de tweede werd het 25-17 en in de derde was het maar nipt met 26-24. Dus 3-0 voor Fenerbahce.
  • Poule C: Eczacibasi 14, Volley Milano 14, Olympiacos 8, Zeleznicar 0.
  • Volley Milano moest op eigen veld een 2-3 nederlaag slikken van Eczacibasi, waardoor ze de koppositie verloren. Met 25-20. 18-25, 16-25 en 25-21 werd het 2-2 in sets, de Turkse ploeg had daarna met 13-15 net iets meer over.
  • Olympiacos won bij Zeleznicar met 1-3 via de setstanden 25-15, 17-15, 22-25 en 26-28,
  • Poule D: Conegliano 17, Zeren Spor 13, SC Dresden 6, LKS Lodz 0.
  • Poule E: Rzeszow 15, SSC Schwerin 10, Paris 6, Plovdiv 5.

Direct naar de kwartfinales gaan dus de poulewinnaars, naar de play-offs gaan de nummers twee en de beste nummer drie van alle poules.

Helaas konden we geen verbinding krijgen met de CEV website waardoor we de scores van de Nederlandse speelsters niet konden vermelden.

gh @ Vizier op Volleybal. Archieffoto CEV.