Rivo stap dichter bij kampioenschap
“Uiteraard zijn we erg blij met de overwinning op Donitas. Niemand had ook eigenlijk het gevoel dat Rivo dik zou kunnen verliezen , maar anderzijds ben je er ook niet eerder gerust op dan wanneer de punten binnen zijn.” Mailt Rivo PR man Gerrit ter Harmsel. “Beide teams begonnen gespannen aan de wedstrijd , maar Rivo gooide als eerste die spanning van zich af en blonk toen uit in erg degelijk volleybal. Vanaf het begin stonden ze steeds twee punten voor en dat bleef de hele set zo. In de eindfase was Donitas niet meer in staat om nog eens een vuist te maken en werd de set met de ruime marge van 25-20 beslist.
In de volgende set pakte Rivo wel weer een voorsprong , maar deze werd door een hoge foutenlast ook snel weer ingeleverd. Vermoedelijk was de 1ste set toch te makkelijk geweest en was daardoor de concentratie even weg. Zo kwam Rivo achter met 14-21 , maar verloor uiteindelijk met 19-25. Beetje frustratie en ongeloof stond er op de gezichten. “Laten we alle fouten die we kunnen maken dan in deze set gemaakt hebben en dan nu de draad van de 1ste set weer oppakken” was het les die Hans Bruins zijn mannen meegaf. En dat gebeurde dan ook.
“Vanaf het begin van de 3de set domineerde Rivo het spel. Degelijk en rustig en met voortreffelijke side out spel. Constant waren er twee tot vier punten voorsprong en dat maakte de laatste twee sets niet echt spectaculair. En eigenlijk hoefde dat ook niet. Gewoon winnen is ook goed. Er werd met verstand gespeeld, een tandje bij geschakeld als het moet en als het kan via een bekeken bal gescoord. Zo liep Donitas wederom stuk op Rivo en besloot de thuisploeg de 3de set met 25-20.
In de 4de set had Rivo de touwtjes weer constant in handen en zagen we het geloof in een goed resultaat bij Donitas wegebben. Er waren wel steeds korte oplevingen, en ze speelden absoluut via onder andere hun prima mid mannen een goed spelletje, daar is ieder het wel over eens, maar op deze zaterdag moesten ze hun meerdere erkennen in de thuisploeg. In de eindfase liet Rivo nog even een paar slordigheden zien, maar het gat was niet meer te dichten , en Donitas maakte met een foutserve op 24-21 een eind aan de wedstrijd.
Alom vreugde bij de Rijssense ploeg en supporters, dat moge wel duidelijk zijn en tevredenheid bij coach Hans Bruins. Hem wordt steeds vaker de vraag gesteld: “Hans, gaan we kampioen worden dit jaar?” en steeds weer zegt hij dan ”we gaan ervoor , het komt wel steeds dichterbij en dan verschijnt er uiteraard de karakteristieke big smile op zijn gezicht”