Vizier op volleybal

  

SC Dresden van Kuipers en Entius verslaat MTV Stuttgart

VoV, 07-04-2026. 14:47 uur. Afgelopen zaterdag had SC Schwerin in de eerste halve finalewedstrijd in de ‘best of 3’ serie van VfB Suhl verloren, gisteren stond in de Duitse Bundesliga de eerste wedstrijd in de andere halve finale tussen MTV Stuttgart en SC Dresden op het programma.

Stuttgart dat in het reguliere seizoen met vlag en wimpel eerste werd kon het deze keer tegen een heel hardwerkend SC Dresden niet bolwerken. Twee keer gaven ze een voorsprong in sets uit handen. De ploeg van Jette Kuipers en Rosa Entius maakte eerst met 18-25 de met 25-20 verloren eerste set ongedaan, daarna zorgde 22-25 voor een gelijke 2-2 stand nadat de derde set met 25-15 was verloren.

In de tiebreak gaf SC Dresden geen enkel puntje via de foutenlast weg. Rosa Entius die daarvoor gedurende drie sets invalbeurten had, begon in de basis in de tiebreak en zette haar ploeg bij 14-15 op matchpoint. Via de video challenge haalde SC Dresden het laatste punt binnen.

Rosa Entius scoorde totaal 10 punten. Jette Kuipers had 9 keer succes. Zij werd door Stuttgart 36 keer als servetarget opgezocht, 2 keer ging het mis.

Frankrijk:

Bij de play-offs in Frankrijk won Levallois Paris van Tessa Polder met 1-3 van Béziers. De derde set werd met 25-23 verloren, in de andere sets hielden ze Béziers met 17, 14 en 18 punten die keer onder de twintig. Tessa Polder scoorde 13 keer, waarvan 6 blokkerend.

Nancy van Laura de Zwart behaalde een 1-3 zege bij Terville Florange. De eerste set ging met 26-24 naar de thuisploeg, daarna volgden zeges met 20-25, 15-25 en 22-25 voor de gasten. De Zwart speelde niet.

Bij de mannen won Arago de Sète met 3-2 van Tourcoing. Na drie keer een setstand met twee punten verschil aan het eind stond Sète met 2-1 voor, Tourcoing maakte met 22-25 gelijk, maar verloor daarna de tiebreak met 15-12. Luuc van der Ent scoorde 13 keer voor Sète, waarvan 5 keer blokkerend.

Volley Paris van Tom Koops wist met 3-2 van Tours, de koploper uit het reguliere seizoen, te winnen. Via de setstanden 23-25, 25-15, 25-23, 26-28 en 15-11. Gezien de behaalde achtste plaats via de play-ins, waardoor Paris aan de play offs kon deelnemen, mag dit gerust een stunt genoemd worden.

België:

Bij de dames in België hebben zich Roeselare en Asterix Avo voor de finale, een ‘best of 5’ serie geplaatst.  Roeselare verloor de eerste wedstrijd in de halve finale in de ‘best of 3’  serie nog met 3-1 van VC Oudegem, maar kon dat in de volgende twee duels ongedaan maken via twee keer een 3-1 zege. In de laatste wedstrijd scoorde Lynn Blenckers 5 keer.

Asterix Avo had in de halve finale Tchalou Volley als tegenstander en met twee keer een 3-0 zege ging de ploeg van Demi Korevaar, Laura Overwater en Annick Meijers door naar de finale.

De finalewedstrijden middels een ‘best of 5’ serie staan voor 19-04, 23-04 en 26-04 op de planning. Is er dan nog geen beslissing dan wordt er op 30-04 en eventueel op 03-05 een vervolg aan gegeven.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto Facebook SC Dresden. Foto van Daniel Hinsdorf