Vizier op volleybal

  

Stam/ Schoon naar halve finale EK

VoV, 14-08-2026. 15:59 uur. Na in de achtste finale met 2-1 het Duitse duo Müller/ Tillmann aan de kant te hebben gezet moesten Katja Stam en Raïsa Schoon het in de kwartfinale opnemen tegen de Tsjechische zussen Katerina en Anna Pavelková, die zich als de nummer 23 van de plaatsingslijst naar de kwartfinale hadden gespeeld.

Ze waren eerste in poule G geworden en hadden zich daarna met een 2-0 zege in de achtste finale voor de laatste acht geplaatst. De inzet van dit duel was een plaats bij de laatste vier, de halve finale waarin medaillekansen voor misschien wel beide duo’s lagen. Voor het Tsjechische duo bleek dat echter nog een brug te ver, ze verloren kansloos van Nederland met 13-21 en 9-21.

In de eerste set werd een 5-3 Nederlandse achterstand omgedraaid naar een 5-6 voorsprong, waarna Tsjechië via o.a. een ace van Anna Pavelková de leiding bij 8-6 weer overman. Nederland maakte gelijk via Raïsa Schoon en er werd bij 10-11 verplicht pauze gehouden. Het werd nog 11-11, daarna kreeg Nederland steeds meer de overhand. Het werd 12-14 en 13-14. Met een serve serie van zeven punten, met als laatste een ace, maakte Raïsa Schoon een eind aan de set. Via 13-21 kwam Oranje dus op 0-1

In de tweede set ging het tot 5-5 gelijk op, daarna serveerde Raïsa Schoon Nederland naar 5-13, op 7-14 werd pauze gehouden bij de technische time out en daarna was het opnieuw Raïsa Schoon die met imponerend servegeweld de stand naar 8-18 tilde. Met in die serie een paar aces. Nederland kwam bij 9-20 op matchpoint, een ace van Katja Stam beëindigde de set en de wedstrijd.

Morgen staat het Nederlandse duo in de halve finale van het EK.

gh @ Vizier op Volleybal. Archieffoto FIVB.