Vizier op volleybal

 

Sudosa-Desto geeft jongens extra aandacht

Sudosa – Desto sluit aan bij het landelijk beleid van de Nevobo om het jongensvolleybal een “boost” te geven.  Landelijk gezien groeit de verhouding tussen jongens en meisjes volleybal scheef. Het meisjesvolleybal groeit en groeit en het jongensvolleybal loopt  terug. De verhouding tussen meisjes en jongens staat momenteel bij Sudosa – Desto op vier tot een. Een kleine 100 jongens ten opzichte van een kleine 400 meisjes. De club wil het jongensvolleybal blijvend op de kaart houden en verder ontwikkelen en begint daarom in september 2014 met een pilot in de wijk Kloosterveen.

Uitgangspunten voor jongens training zijn:

Jongens leren vooral door Trial en Error, zij uiten zich vooral fysiek, zijn op zoek naar hun eigen grenzen en die van de situatie,  hebben behoefte aan uitdaging en voelen zich aangetrokken tot competitie.

De training richt zich op de belevingswereld van jongens en heeft een viertal basiskenmerken: veel actie, spectaculair, competitief en vernieuwend. Kortom, jongensvolleybal bij Sudosa -Desto is stoer!

Smashbal en beachvolleybal zijn aansprekende vormen voor jongens. Deze spelvormen worden aangeboden in vakanties in toernooivorm zodat het ook eenvoudig te combineren is met voetbal en andere sporten.  In de herfstvakantie zal Sudosa – Desto een smashbaltoernooi organiseren voor mini’s en C – jeugd.

Meer informatie kan ingewonnen worden bij Gerla Sandink en Rita Buikema door een mail te sturen aan administratie@sudosa-desto.nl