Team USA in de dames finale
Aan het eind stond er gewoon een kille 3-0 zege voor de USA op het scorebord. De zevende achtereenvolgende gewonnen partij tijdens deze Olympische Spelen waren goed voor het finale ticket. Het kostte wel de nodige moeite om met 20-25, 22-25 en 22-25 af te sluiten, maar aan het eind van elke set, drie keer na de tweede technische time out, hadden de Zuid – Koreaanse dames geen antwoord op de Amerikaanse scoringsdrang.
Het was ook de wedstrijd van de supersterren Destinee Hooker vs Yeon – Koung Kim. Dat duel in de wedstrijd werd door de Amerikaanse gewonnen,. Zij scoorde 24 punten (21 keer aanvallend, met 60% effectiviteit, en 3 keer blokkerend). Kim bleef op 20 punten steken (18 keer aanvallend, met 35% effectiviteit, en tevens 2 aces). Voor het overige speelde Korea met een lager aantal fouten (9 in de hele wedstrijd), die een directe score voor de tegenstander betekenden, dan Amerika, dat 13 maal op die manier in de fout ging. Aanvallend (43/50), blokkerend (5/11 en in aces (3/5) was USA de betere. En dan kan de conclusie alleen maar luiden dat ze terecht wonnen. De betere won.
Zoals gezegd, tot de tweede technische time out ging het gelijk op. Met dien verstande dat in de eerste set Korea na een 1-4 achterstand zich terugsloeg naar 6-4. Vanaf 6-6 liepen de teams gelijk op. Met 16-15 gingen ze rond hun coaches staan, en na hun ‘one, two, three, USA’ begonnen de Amerikanen aan de inhaalrace. Onder andere een omloopscore, een paar lobjes , een uitgeslagen driemeter aanval van Korea en een Hooker score, stond het 16-20 en koerste team USA zelfverzekerd verder naar de zege.
In de tweede set stond Korea met 16-14 voor bij de tweede rustpauze. Via de tussenstanden 4-1, 8-7, 12-9 en 15-13 waren ze daar gekomen. Zelfs bij 20-17 had Korea nog de meeste troeven in handen. Twee keer Hooker en een blokscore na twee miraculeuze Amerikaanse reddingen brachten de teams bij 20-20 op gelijke hoogte. Uit stand scoorde Kim 22-21 vanaf de driemeter. Toen sloeg USA weer genadeloos toe. Met vier punten op rij maakten ze de set uit. Eigenlijk is het beter te schrijven dat Korea drie keer in de fout ging (foutserve, voetfout 3 meter aanval en een ver uitgeslagen aanval) en dat Jordan Larson het 24ste punt met een dot van een lob maakte. Setstand 0-2 voor de USA.
Niets was in het begin van de derde set bestand tegen het scorend vermogen van Hooker en Foluke Akinradewo. Amerika liep uit naar 3-6, 5-8, 6-10 en 7-13. Bij 10-15 leek het verschil wel gemaakt. Echter een uiterst effectieve blokkeer periode van de Koreanen ( 3 punten op rij) en een kado gekregen punt bij een uitbal bracht ze terug in de set. De kans om er nog wat van te maken op 14-15 grepen ze met beide handen aan. Bij 18-18, 20-20 en 21-21 was de balans in evenwicht, bij 21-23 sloeg deze in Amerikaans voordeel door. Korea kwam nog terug naar 22-23, maar met twee punten op rij was de finale plek een feit.





