Teams met NL-speelsters door in de CEV Cup
VoV, 05-02-2026. 13:30 uur. De teams van Nicole van de Vosse (nr. 14 op de foto), Susan Schut, Sarah van Aalen, Elles Dambrink, Britt Bongaerts en Eline Timmerman zijn door naar de laatste vier van de CEV Cup. De uitslagen van gisteren in de CEV Cup waren goed voor de teams met Nederlandse speelsters. Als vierde ploeg pakte Mulhouse na de Golden Set (17-15) het ticket tegen NUC Volley. In de volgende ronde stromen de afvallers uit de Champions League in.
Stuttgart vs. Galatasaray. De wedstrijd in Turkije was met duidelijke cijfers in de 3-1 uitslag naar de thuisploeg gegaan. Stuttgart had dus een zege in drie of vier sets nodig om de Golden Set te kunnen spelen. Zover kwam het echter niet. Het weerzien met voormalige Stuttgart speelsters, die nu in dienst van Galatasaray zijn te weten Britt Bongaerts, Eline Timmerman en Kaja Grobelna, pakte niet goed uit voor de koploper van de Bundesliga. Voor pakweg 2.250 toeschouwers, waaronder ook zo’n 250 fans uit Istanbul, ging de winst naar de gasten.
Na twee sets was er goede hoop dat het nog zou lukken, die sets werden met twee keer 25-23 gewonnen. Na 12-18 achter knokte Stuttgart zich naar 20-20 in de openingsset om daarna met 25-23 af te sluiten. In set twee nam de thuisploeg na 10-10 een 15-11 voorsprong, die tot aan het eind van de set met succes werd vastgehouden.
De derde set ging naar Galatasaray (21-25) en dus moest Stuttgart de vierde winnen om de Golden Set te kunnen spelen. Bij 14-16 na de 13-13 gelijke stand had Galatasaray beslissend voordeel, de twee punten verschil stonden er ook bij 18-20 nog, bij 22-22 was alles mogelijk. Maar de beslissende punten werden daarna door de gasten gescoord. Via 23-25 werd het 2-2 en was de strijd gestreden.
De tiebreak ging daarna met 11-15 ook naar de Turkse ploeg van Bongaerts en Timmerman.
Chieri ’76 vs. Bielsko-Biala. In twee duels stond de ploeg van Sarah van Aalen en Elles Dambrink geen setje af aan hun Poolse tegenstander. Na de 0-3 winst in Polen was er nu dus ook een 3-0 zege. Via de setstanden 25-13, 25-20 en 25-21. Helder en duidelijk, met ruime verschillen. Elles Dambrink scoorde 13 keer, Sarah van Aalen had 1 keer succes.
Voluntari vs. Radom. Na de 3-2 winst in de uitwedstrijd kon Voluntari van Nicole van de Vosse en Susan Schut de thuiswedstrijd met 3-1 voor zich beslissen. De 25-23 en 25-19 zorgden voor 2-0, de nipt met 27-29 verloren derde set voor 2-1. Met 25-18 in set vier werd de wedstrijd beslist. En ging CSO Voluntari dus door.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto CEV/ FIVB




