Vizier op volleybal

 

Turkije troeft China af

Foto FIVB. Eda Erdem haalt uit

Iets dat de bijna 8.000 toeschouwers als een koude douche op het dak viel. Turkije verloor dan wel de eerste set met 24-26 maar herstelde zich fantastisch. Na 25-22, 25-23 en 25-21 was de Turkse ploeg door deze 3-1 winst verzekerd van de derde plaats in de finale ronde. De Turkse ploeg had de winst vooral te danken aan sterk serveren en effectief aanvallen. De sterke nadelige foutenlast (30/15) kon via 60/45 aanvallend en 10/3 serverend punten voordeel ongedaan worden gemaakt.  

Nadat de stand bij 16-16 in de eerste gelijk was geworden nam Turkije met een serie van vier punten afstand. China was echter onverzettelijk en vocht zich terug in de set. Op 24-24 had Turkije geen passend antwoord meer op de opslagen van Junjing Yang en verloor met 26-24.

Turkije had een slow start in de tweede set. Bij 9-9 waren ze op gelijke hoogte en teams wisselden tot 21-21 om beurten van koppositie. Met drie punten op rij liep Turkije uit naar 24-21, China kon één setpoint wegwerken, Neslihan Darnel deelde daarna de beslissende klap uit.

Na 12-12 in de derde set maakte Neriman Ozsoy vanaf linksvoor de punten die Turkije met 16-13 de verplichte pauze instuurden. Echter herpakte de thuisploeg zich en nam door scores van Ruoqui Hui tot 18-21 afstand. Turkije blokkeerde zich naar 19-21 en had bij 22-22 dezelfde troeven als China in de hand. Betere zelfs want ze wonnen met 25-23. De winst gaf hen zoveel extra energie en zelfvertrouwen dat ze in de vierde set konden doorduwen en via 16-13 en 20-15 met 25-21 de winst konden pakken.

Turkije heeft nu 9 punten, twee minder dan USA en één minder dan Brazilië, maar ze zijn voor China onbereikbaar geworden. De Chinese ploeg vindt zich op en teleurstellende vierde plek met 4 punten uit 4 wedstrijden terug. Morgen speelt Turkije  tegen Brazilië en kan zich dus nog verbeteren.