VC Sneek ongeslagen bij NON, maar Apollo 8 dagprijswinnaar
VoV, 23-09-2025. 6:29 uur. Apollo 8 is winnaar geworden van de vijfde editie van de Noord Oost Nederland Cup. De ploeg van Jeffrey Scharbaai wist met de ongeslagen status uiteindelijk op basis van de onderlinge wedstrijd tegen Friso Sneek – ook ongeslagen gebleven- de dagprijs in de wacht te slepen. Daarmee kreeg deze lustrumaflevering van de NON cup voor het eerst in de historie een andere triomfator dan de vorige vier edities. Deze werden alle gewonnen door de formatie van captain Geldou de Boer.
Gelijke tred: Met vlak van tevoren een afzegging door Draisma Dynamo bleef de strijd beperkt tussen vier equipes. Apollo 8, Craft Sudosa en landskampioen Friso Sneek uit de eredivisie en Veracles uit de Superdivisie. Dat de Groningers een klasse lager uitkomen was weinig van te merken. De formatie van Paul Oosterhoff speelt al jaren samen en kon gelijke tred houden met de drie ploegen uit de vaderlandse hoogte speelklasse.
De groenhemden wonnen van Craft Sudosa en dat mag een prima prestatie genoemd worden. Door deze overwinning eindigde Veracles als derde. Vlak voor Craft Sudosa dat in de eerste set tegen Friso Sneek fris en fruitig volleybal liet zien. Uiteindelijk finishten beide brigades op een verdeling van de sets.
Orde op zaken: Friso Sneek startte tegen de ploeg uit Assen en kreeg in de eerste set een fikse nederlaag te slikken. (12-25). In de tweede set werd orde op zaken gesteld en eindigde het duel in een remise.
Veel spelerswissels: Dat was toch een beetje de trend van de NON want alle eredivisieteams lieten niet helemaal het achterste van hun tong zien. De drie wedstrijden mondden allen uit in een keurig gelijkspel waarbij aangetekend dient te worden dat Erik Reitsma van Friso Sneek, Stefan van Veen van Craft Sudosa en Jeffrey Scharbaai veel wisselden. De thuisclub kon niet beschikken over Bloem van Lier en Wies Smits terwijl Kirsten van Leusen- een weekje terug van het WK- na een wedstrijd niet meer in het speelveld verdween.
Groepsgebeuren: Dat de Snekers onttroond werd als veelvuldig winnaar was niet het gesprek van de dag. Reitsma keek naar het groepsgebeuren. “We hebben een aantal goede sets gespeeld. Het gaat elke weekend beetje bij beetje beter. We werken hard ook als het even niet lukt en kunnen steeds beter de onderlinge afstemming vinden.”
De NON Cup mag dus een jaar mee naar Borne. De eerste prijs voor Apollo 8 dat samen met Friso Sneek, Craft Sudosa, Sliedrecht Sport en Draisma Dynamo de ogenschijnlijke top 5 van de eredivisie gaat vormen.
gh @ VoV, bron VC Sneek, foto Martijn Meulenkamp