ZVH Heren1 laat de winst aan VC Limax
VoV, 18-12-2025. 14:05uur. De heren van Scherp in Packaging ZVH speelden op een woensdagavond in eigen huis Swanla tegen het team van Numidia VC Limax. De inzet was om de vierde plek te halen, tussen de beide teams was slechts één punt verschil in het voordeel van Numidia. In de toch nog goed gevulde sportzaal lieten de beide teams dat zij niets voor elkaar onder deden. Helaas voor de Zevenhuizense heren kon Numidia uiteindelijk de wedstrijd via de setstanden 24-26, 23-25, 25-22 en 20-25 met 3-1 te winnen.
Hoofdcoach Kristian van der Wel met assistent Rodin Merx kon weer beschikken over Roland Rademaker, die weer inzetbaar was. De volgende basis kwam binnen de lijnen: Sam van der Loo, Bram Wiltenburg, Michael Sack, Ricardo Hofman, Yoran Koezema, Jesper van Muijden en libero Richard Rademaker.
Scherp in Packaging nam gelijk in de eerste set het initiatief, met Jesper van Muijden aan de servelijn en een sterk blokkerende Michael Sack werd een voorsprong opgebouwd en nam coach Rob Bontje gelijk bij 5-1 zijn eerste time-out. Zevenhuizen wist door sterke aanvallen van Ricardo Hofman en Sam van der Loo de voorsprong tot 11-7 vast te houden. Daarna kon Numidia terug te komen en dit noopte om coach Kristian van der Wel om bij 11-10 zijn eerste time-out te nemen.
Hierna volgde een gelijk opgaande strijd, waarbij libero Richard Rademaker het hele veld over moest om de ballen van de grond te houden. Ook Yoran Koezema wist te scoren en bracht Scherp in Packaging naar een 23-18 voorsprong. De supporters dachten dat de twee punten wel zouden komen, echter Numidia dacht daar anders over en in de eindfase herpakte zij zich en konden de doorzichtige aanvallen van Zevenhuizen met hun blokkering tegen gaan. Scherp in Packaging kon het eerste setpoint bij 24-23 niet verzilveren en Numidia pakte met een sterk blok de set met 24-26.
Met dezelfde opstelling kwam Scherp in Packaging in de tweede set in het veld. Na een gelijk opgaand scoreverloop wisten de Zevenhuizense heren een gat te slaan en nam Numidia bij 8-5 hun eerste time-out. Nadat de service was teruggehaald wist Numidia weer bij te komen en volgde er een gelijk opgaande strijd waarbij de blokkering van de gasten veel kon scoren. Bij 13-15 nam coach Kristian van der Wel zijn eerste time-out en nadat Yoran Koezema de serve wist terug te halen werd en dubbele wissel uitgevoerd. Binnen de lijnen kwamen Roland Rademaker en Bram van der Wel voor Yoran Koezema en Bram Wiltenburg.
De Zevenhuizense heren wisten langzaam dichterbij te komen en bij 20-20 op gelijke hoogte. Na een sterke aanval van Bram van der Wel nam coach Numidia bij 21-20 zijn tweede time-out en kon weer gelijkkomen. In de eindfase werd de beslissingen van de scheidsrechter cruciaal en was er discussie over de genomen beslissingen, die nadelig waren voor Zevenhuizen. Door een sterke serve werd een 23-22 voorsprong genomen, die weer tenietgedaan werd en bij 23-23 nam Zevenhuizen zijn tweede time-out. Scherp in Packaging kon de serve niet terughalen mede doordat Numidia de Zevenhuizense aanvallen kon keren met hun blokkering en deze set met 23-25 in handen kwam van VC Limax.
Coach Kristian van der Wel liet de opstelling, die de tweede set eindigde staan. Ook nu begon de set gelijk op met een goed aanvallende Bram van der Wel maar moest toezien dat Numidia een gat sloeg en Zevenhuizen bij 5-8 zijn eerste time-out moest nemen. Ricardo Hofman wist de serve terug te halen en daarna volgde een gevecht waarbij lange rally’s het vele publiek voorgeschoteld kregen en Numidia lang voor bleef. Bij 14-15 bracht coach Kristian van der Wel Luuk Steenbergen binnen de lijnen voor Michael Sack.
De gastheren wisten bij te blijven en konden bij 20-20 voor het eerst gelijkkomen, na een wissel bij Numidia konden zij weer voor komen op 20—21. Scherp in Packaging bleef sterk spelen en kon uitlopen naar 22-21 de genomen time-out door Numidia had niet gelijk succes maar wisten toch de serve terughalen en bij 24-22 wisten de gastheren met de aanval van Jesper van Muijden deze set met 25-22 binnen te halen.
In de vierde set bleef Luuk Steenbergen in de opstelling staan. De beide teams wisten gelijk op te gaan, waarbij Numidia het betere van het spel liet zien. Ondanks het sterk blokkeren van Jesper van Muijden kon Numidia een gat van twee punten slaan. Bij 10-13 nam coach Kristian van der Wel zijn eerste time-out, die direct werd gevolgd door de wissel van Luuk Steenbergen voor Michael Sack. Het spel ging op en neer een bij 15-15 werd het weer gelijk. Scherp in Packaging bleef volgen maar kon niet de stand naar zich toe te trekken.
Numidia nam bij 18-18 een time-out en wist het heft weer terug in handen te nemen. Na een sterk blok van Numidia nam Zevenhuizen bij 20-23 een time-out, dit had geen succes en na sterk serveren kon Numidia deze set met 20-25 winnend afsluiten. Hiermee staat Numidia wat steviger op een vierde plaats in de eredivisie.
Voor Scherp in Packaging was dit de laatste competitiewedstrijd in 2025 en gaat de competitie verder in 2026 met een wedstrijd op zaterdag 10 januari in eigen huis Swanla om 20.00 uur tegen Lycurgus Groningen. Dit team staat op een tweede plaats in de eredivisie.
Voor de Zevenhuizense heren staat in 2025 nog een laatste wedstrijd op het programma, dan wordt er gespeeld in 1/8 finale van de Nationale Beker. Zondag 21 december 2025 zal in Meijel gespeeld worden om 15.30 uur tegen het team van Peelpush, de nummer zes van de Superdivisie.
Scherp in Packaging: Ricardo Hofman (17), Sam van der Loo (12), Bram Wiltenburg, Roland Rademaker (3), Michael Sack (9), Luuk Steenbergen (1), Yoran Koezema (7) Bram van der Wel (8), Jesper van Muijden (12), Richard Rademaker (L))
Numidia VC Limax: Kasper Benjaminsson (6), Koen Scholten, Petar Hristoskov (29), Ludrich Inocente (2), Luuk Scholten (2), Kees Merkx (5), Tom Boumans, Martijn van Rooijen (16), Patrik Johansson (15), Ferdy van Dijk (L), Thijs Ipema (L)
gh @ VoV, verslag van Steef van Duin, ZVH. Foto ’s André Dirks






