Ervaren topvolleyballer nieuwe trainer/ coach bij DIO Bedum H1
VoV, 24-05-2026, 8:06 uur. Volleybalvereniging DIO Bedum heeft voor het komende seizoen een opvallende naam aangesteld als hoofdtrainer van Heren 1: Hossein Ghanbari. De 204 centimeter lange oud-middenaanvaller brengt een indrukwekkend volleybalverleden mee naar de club uit Bedum.
Ghanbari, geboren in Iran, bouwde een carrière op die hem langs de top van het Iraans volleybal en uiteindelijk naar de Nederlandse Eredivisie bracht. Bij Amysoft Lycurgus in Groningen groeide hij uit tot een van de bepalende krachten in het midden, waarmee hij meerdere nationale prijzen veroverde, waaronder de landstitel en de nationale beker.
De aanstelling van Ghanbari past bij de ambities van DIO Bedum. De Groningse dorpsvereniging staat al jaren stevig in de Topdivisie, het één na hoogste amateurniveau, en trok bij thuiswedstrijden seizoen na seizoen overvolle tribunes. De club heeft een brede basis, met meerdere heren- en damesteams en een actieve jeugdafdeling, en wil met Heren 1 een volgende stap zetten. Een belangrijk onderdeel daarvan is de verbinding met de eigen jeugd: de ambitie is om talentvolle jonge spelers uit de lagere teams een duidelijk pad te bieden richting het hoogste niveau van de vereniging.
Lotte Groeneveld, voorzitster van DIO Bedum: “Met Hossein halen we iemand in huis die weet wat het is om op het allerhoogste niveau te presteren. Zijn ervaring en winnaarsmentaliteit kunnen dit team echt verder brengen.”
Ghanbari zelf kijkt ernaar uit: “DIO Bedum is een club met een bijzondere sfeer en een trouwe achterban. Ik heb zin om met deze groep aan de slag te gaan en te laten zien wat er in dit team zit.”
De voorbereiding op het nieuwe seizoen is inmiddels gestart. Het team is op zoek naar versterking: er is nog ruimte voor een passer/loper en een spelverdeler. Ook jonge spelers die nu op een lager niveau spelen en de stap willen maken naar de Topdivisie, zijn van harte welkom om contact op te nemen. Leergierigheid en ambitie tellen hier net zo zwaar als ervaring.
gh @ VoV, bron persbericht DIO Bedum. Archieffoto Ghanbari





