Oranje in Four Nations Cup ongeslagen. 3-1 zege op Duitsland.
VoV, 24-05-2026. 18:30 uur. Nadat Nederland en Duitsland beide twee wedstrijden hadden gewonnen ging de ‘finale’ op de derde dag van de Four Nations Cup tussen deze twee buurlanden. Nadat Nederland gisteren met 3-1 van Frankrijk had gewonnen, pakte Duitsland een 3-0 zege tegen Oekraïne.
Duitsland had nog geen set verloren, Nederland in beide duels één. Een spannende finale kon het worden en de mogelijkheid voor de Oranje dames om revanche te nemen voor de vorige week in Münster geleden twee nederlagen.
Nederland begon met Sarah van Aalen op spelverdeling, Florien Reesink als libero en Elles Dambrink op de diagonaal. De passer lopers waren Laura Jansen en Jolien Knollema. Op mid speelden Eline Timmerman en Britte Stuut. Verder was er de gebruikelijke dubbele wissel voor spelverdeelster en diagonaal.
In de eerste set nam Oranje een 6-2 voorsprong, waarop Duitsland de time out in. Nederland bleef een marge van vier punten houden (9-5), vervolgens kon Duitsland bij 9-8 de aansluitende treffer maken. Nederland ging de time out in. Bij 10-10 was het gelijk en het bleef gelijk opgaan via side out scores tot 18-18.
Duitsland nam een 18-19 voorsprong, Eline Timmerman en Elles Dambrink bogen dat om naar 20-19. Na de Duitse gelijkmaker pakten Britte Stuut en Laura Jansen een punt mee voor de 22-20. Grozer en Schölzel hielden Duitsland bij 22-21 en 23-22 op één puntje afstand. De 24-22 volgde na een foutserve van Duitsland, Eline Timmerman blokkeerde daarna de 25-22 voor de 1-0 binnen.
In set twee kon Duitsland na een 6-3 achterstand bij 6-6, na twee aces van Weske de stand gelijktrekken. Duitsland kwam twee punten voor bij 8-10 na een netfout en een aanvallende fout van Nederland. Knollema, Dambrink en een ace van Sarah van Aalen maakten die achterstand bij 11-10 ongedaan. En vervolgens hielden de teams elkaar op de side out in evenwicht, tot diep in de big points was het verschil nooit groter dan één enkel puntje, waardoor het boven de twintig super spannend was.
Laura Jansen scoorde de 21-21 en de 22-22, Jolien Knollema leverde een monsterblok af voor de 23-22. Weske scoorde 23-23 en een aanvallende fout van Nicole van de Vosse zorgde voor 23-24. Time out Nederland. Nicole van de Vosse kon daarna met rake klappen de 23-24 en 24-25 ongedaan maken. Weitzel had het laatste woord, met twee punten besliste zij de set met 25-27. En dus 1-1 in sets.
In de derde doorgang begon Oranje met Suus Gerritsen voor Eline Timmerman in de basis. Op spelverdeling en diagonaal begonnen Britt Bongaets en Nicole van de Vosse. Oranje kwam vlot een drietal punten voor (7-4) en hield dat met een puntje meer of minder ook vast (10-7, 13-10). Met een ace zette Nicole van de Vosse de marge op vijf punten bij 16-11. Laura Jansen maakte de 17-12, daarna kwam Duitsland terug naar 17-15 middels een ace als laatste punt. Het verschil bleef twee punten (19-17, 20-18).
Leanne Grozer bracht het verschil terug naar één puntje (21-20) Kindermann en Schölzel wisten daarna ook de aansluitende treffers voor 22-21 en 23-22 te maken nadat Nicole van de Vosse en na de wissel Elles Dambrink de marge eerst naar twee punten hadden getild. Via een Duitse foutserve kwam Oranje op setpoint bij 24-22, daarna maakte Duitsland een aanvallende fout en ging de set met 25-22 naar Nederland. Dus 2-1 in sets.
De vierde set kende een bijzonder scoreverloop. Nederland bracht na een 5-4 voorsprong via 10-5 het verschil op tien punten bij 15-5. Na 17-7 haalde Duitsland bijna hetzelfde kunstje uit door via 18-12 de stand op 18-16 te brengen, waarop de Nederlandse time out volgde. Duitsland slaagde er eerst niet in de aansluitende treffer te maken, bij 19-18 lukte dat wel.
Jolien Knollema en Elles Dambrink gaven Oranje wat meer lucht (21-18, 22-19), Laura Jansen zette Oranje op setpoint, matchpoint en Four-Nations-Cup-Point bij 24-21. Een Duitse bal in het net besliste de set met 25-21 en de wedstrijd met 3-1.
Met drie zeges in vier sets bleef Oranje ongeslagen en werd de Four Nations Cup in eigen land gehouden.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Remco Strikwerda.





